CONTACT

Marius Vasile a câştigat prima etapă a Campionatului Naţional la aruncarea discului

- Sport -

Sâmbătă şi duminică, la Bucureşti, a fost programată prima etapă a Campionatului Naţional de Atletism petru Juniori III, la start aliniindu-se şi mai mulţi sportivi de la CSS Constantin Istrati Câmpina, club coordonat de prof. Nicolae Pavel.

Atleţii câmpineni au reuşit să câştige nu ma puţin de 4 probe.
Marius Vasile (antrenor Nicolae Pavel) a câştigat proba de aruncarea discului cu 54,75m (video). De asemenea, la scurt timp după câştigarea acestei probe, Marius Vasile a învins detaşat şi la aruncarea greutăţii, cu o performanţă remarcabilă - 16,90m (video).
În întrecerea feminină, Andreea Lungu (antrenor Mihaela Marin) a câştigat probele de aruncarea greutăţii (13,83m) şi aruncarea discului (43,97m).
Alte rezultate notabile au mai obţinut: Larisa Anghel - locul 6 la 400m garduri şi locul 6 la 100m garduri, Elena Barbu - locul 6 la aruncarea greutăţii, locul 7 la aruncarea discului, ambele sportive fiind pregătite de Mihaela Marin.

14 May 2017 10:55 5399 vizualizari