Medalie de argint la triplusalt pentru atletismul câmpinean, la categoria juniori III

Sport (Categoria articolului)

La Bucureşti au loc în aceste zile finalele Campionatului Naţional de Atletism pentru Juniori III, la startul competiţiilor aliniindu-se şi mai mulţi sportivi de la CSS Constantin Istrati Câmpina. Astăzi, în prima zi a competiţiei, atletismul câmpinean a obţinut o medalie de argint, la triplusalt, prin Victor Andrei (antrenor Jenica Bran).

Trei sportivi câmpineni au concurat astăzi, ei obţinând următoarele rezultate:
Victor Andrei (antrenor Jenica Bran) - locul 2, triplusalt, 12,38m;
Teodor Enache (antrenor Mihaela Marin) - locul 5, aruncarea suliţei, 42,71m;
Ciprian Costache (antrenor Mihaela Marin) - locul 6, aruncarea suliţei, 40,09m.
Duminică, în ultima zi a Campionatului Naţional de Atletism pentru Juniori III, Victor Andrei a concurat în proba de săritura în lungime, unde s-a clasat pe un onorant loc 4, cu o săritură de 6,08m, la numai 29cm de podium.