CONTACT
https://www.matosimobiliare.ro/
https://sanconfind.ro/
https://floricon.ro/
https://www.soceram.ro/

Autorul crimei de pe Aleea Scărișoara rămâne în arest preventiv. A contestat măsura și la Curtea de Apel

- Actualitate -

Autorul crimei de pe Aleea Scărișoara rămâne în arest preventiv. A contestat măsura și la Curtea de Apel

Bărbatul pe care polițiștii l-au identificat ca fiind autorul crimei de pe Aleea Scărișoara din seara zilei de marți, 14 ianuarie 2025, se află în arestul Poliției din noaptea respectivă.

Apoi, de miercuri, 15 ianuarie, față de bărbatul în cauză a fost dispusă măsura arestării preventive. Acesta a contestat măsura, dar Tribunalul Prahova a respins acțiunea sa, menținând măsura arestului preventiv. Acum, bărbatul a atacat și această decizie, care urmează să se judece la Curtea de Apel Ploiești pe data de 20 ianuarie 2025.
Vă reamintim că în seara de marți, 14 ianuarie, pe Aleea Scărișoara a avut loc o crimă, un bărbat ucigând-o pe concubina sa cu 26 lovituri de cuțit. CâmpinaTV.ro a scris în premieră despre această crimă. Ulterior, în exclusivitate, CâmpinaTV.ro v-a oferit și punctul de vedere al familiei bărbatului care a comis crima.

Citește cele mai noi știri locale publicate pe CâmpinaTV.ro! Te invităm să devii membru al grupului nostru de Facebook - CâmpinaTV și grupului de Whatsapp (mesaj la 0733.388.425).
Fii parte a comunității CâmpinaTV.ro!


18 Jan 2025 20:12 1258 vizualizari


Comentarii






292 vizualizari 19 Mar 2026 18:25 Urmele lăsate de mâncătorii de semințe strică imaginea Bulevardului Culturii, locul de promenadă al Câmpinei

Urmele lăsate de mâncătorii de semințe strică imaginea Bulevardului Culturii, locul de promenadă al Câmpinei

Un cititor CâmpinaTV.ro ne-a transmis o serie de imagini surprinse zilele trecute pe Bulevardul Culturii din Câmpina, zona preferată de promenadă a localnicilor.

citeste mai mult
364 vizualizari 19 Mar 2026 17:47 În Prahova, un bărbat de 44 ani a fost arestat pentru viol asupra unui minor

În Prahova, un bărbat de 44 ani a fost arestat pentru viol asupra unui minor

La data de 16 martie 2026, în jurul orei 15.30, polițiștii din cadrul Secției de Poliție Rurală Apostolache au fost sesizați de către o femeie cu privire la faptul că fiica sa minoră ar fi fost victima unor acte de natură sexuală, presupus comise în perioada ianuarie 2024 – noiembrie 2025.

citeste mai mult
345 vizualizari 19 Mar 2026 14:36 Sunt câmpineni care confundă stâlpișorii de pe trotuare cu scrumiera sau coșul de gunoi

Sunt câmpineni care confundă stâlpișorii de pe trotuare cu scrumiera sau coșul de gunoi

Mii de câmpineni - și nu numai - trec zilnic pe lângă stâlpișorii pietonali amplasați în urmă cu vreo opt ani pentru blocarea accesului autovehiculelor pe trotuare.

citeste mai mult
1072 vizualizari 19 Mar 2026 12:01 Primăria Câmpina a reacționat la numulțumirile oamenilor privind transportul alternativ

Primăria Câmpina a reacționat la numulțumirile oamenilor privind transportul alternativ

Primăria Câmpina a transmis un comunicat pe un subiect sensibil, pe marginea căruia numeroși câmpineni și-au arătat nemulțumirea. Este vorba de transportul alternativ - uber, bolt etc.

citeste mai mult
Actualitate Politică Social Eveniment Interviuri Sănătate Editorial Sport Anunțuri Joburi Turism

Termeni și condiții - Politica de confidențialitate - Politica cookies
© 2026 Câmpina TV