Cupa României, 16-imi de finală, faza judeţeană. Avancronici şi delegări

Sport (Categoria articolului)

La mijlocul acestei săptămâni vor avea loc meciurile contând pentru faza judeţeană a 16-imilor de finală ale Cupei României, meciuri programate iniţial petru începutul acestei luni, dar reprogramate din cauza condiţiilor meteorologice. Iată programul, avancronicile şi delegările:

27 martie, ora 16.00
Negoieşti: CS Brazi Negoieşti – CS Păuleşti
Loc în clasament: CS Brazi Negoieşti – locul 3 în Liga B, Seria Est; CS Păuleşti – locul 2, în Liga A.
Cum s-au calificat: CS Brazi Negoieşti – 2-0 cu CS Măneşti; 4-3 cu Sportul Valea Călugărească; 3-0 (fără joc) cu Intersport Filipeşti de Târg; CS Păuleşti – la primul meci în competiţie.
Ultimul meci în campionat: CS Brazi Negoieşti – AS Gorgota 8-2, pe 17 martie 2018; CS Păuleşti – CS Cornu 4-0, pe 18 martie 2018.
Arbitri: Ionuţ Neagu – Valentin Dediu, Andrei Auraş.

Băltiţa: CS Măneşti Băltiţa – Petrolistul Boldeşti
Loc în clasament: CS Măneşti Băltiţa – locul 5 în Liga B, Seria Est; Petrolistul Boldeşti – locul 3 în Liga A.
Cum s-au calificat: CS Măneşti Băltiţa – 5-0 cu Viitorul Predeşti; 4-2 cu AS Pleaşa; 8-4 cu Viitorul Ariceşti; Petrolistul Boldeşti – la primul meci în competiţie.
Ultimul meci în campionat: Progresul Boldeşti Grădiştea – CS Măneşti Băltiţa 4-1, întrerupt în minutul 29, din cauza condiţiilor meteo, pe 18 martie 2018; Petrolistul Boldeşti – CSO Plopeni 1-3, pe 16 martie 2018.
Arbitri: Andrei Moroiţă – Aşex Chioibaşu, Dumitru Zahiu.

Corneşti: Unirea Brăteşti – CS Măneşti Coada Izvorului
Loc în clasament: Unirea Brăteşti – locul 16 în Liga B, Seria Sud; CS Măneşti Coada Izvorului – locul 12 în Liga A.
Cum s-au calificat: Unirea Brăteşti – 3-1 cu Arizona Zalhanaua; 1-0 cu Unirea Cocorăştii Colţ; CS Măneşti Coada Izvorului – la primul meci în competiţie.
Ultimul meci în campionat: CS Brazi Popeşti – Unirea Brăteşti 7-0, pe 17 martie 2018; Petrolul 95 Ploieşti – CS Măneşti Coada Izvorului 2-0, pe 18 martie 2018.
Arbitri: Gabriel Gruia – Costin Drăgănescu, Andrei Sotir.

Ologeni: Petrolul Ologeni – FC Băneşti
Loc în clasament: Petrolul Ologeni – locul 14 în Superliga B; FC Băneşti – locul 4 în Liga A.
Cum s-au calificat: Petrolul Ologeni – 3-2 cu AS Potigrafu; FC Băneşti – la primul meci în competiţie.
Ultimul meci în campionat: Carpaţi Sinaia – Petrolul Ologeni 1-2, pe 17 martie 2018; FC Băneşti – CS Blejoi 3-5, pe 17 martie 2018.
Arbitri: Valentin Dumitru – Mihai Tene, Daniel Pitoiu.

Proviţa de Sus: Viitorul Proviţa de Sus – CS Cornu
Loc în clasament: Viitorul Proviţa de Sus – locul 4 înLiga C, Seria Câmpina; CS Cornu – locul 10 în Liga A.
Cum s-au calificat: Viitorul Proviţa de Sus – 4-0 cu Flacăra Filipeşti de Târg; 4-4, 5-4, după prelungiri cu CS Cornu II; 4-0 cu Carpaţi Sinaia; CS Cornu – la primul meci în competiţie.
Ultimul meci în campionat: Steaua Mărgineni – Viitorul Proviţa de Sus 3-4, pe 18 martie 2018; CS Păuleşti – CS Cornu 4-0, pe 18 martie 2018.
Arbitri: Marcel Marin – Mihai Vizitiu, Eduard Pârâianu.

Brazi Sat: CS Brazi Popeşti – CS Blejoi
Loc în clasament: CS Brazi Popeşti – locul 7 în Liga B, Seria Sud; CS Blejoi – locul 1 în Liga A.
Cum s-au calificat: CS Brazi Popeşti – 3-2 cu AS Tg. Vechi Stănceşti; 4-2 cu Rapid Ibrianu; 0-0, 2-0, după prelungiri, cu Petrolul Băicoi; CS Blejoi – la primul meci în competiţie.
Ultimul meci în campionat: CS Brazi Popeşti – Unirea Brăteşti 7-0, pe 17 martie 2018; FC Băneşti – CS Blejoi 3-5, pe 17 martie 2018.
Arbitri: Alex Vulpe – Cristian Stan, Alin Radu.

28 martie, ora 16.00
Berceni: CSC Berceni – Tricolorul Breaza
Loc în clasament: CSC Berceni – locul 3 în Superliga B; Tricolorul Breaza – locul 7 în Liga A.
Cum s-au calificat: CSC Berceni – 4-1 cu Olimpia Gornet Cricov; Tricolorul Breaza – la primul meci în competiţie.
Ultimul meci în campionat: CSC Berceni – Viitorul Ariceşti 1-2, pe 17 martie 2018 ; Tricolorul Breaza – AFC Brebu 1-1, pe 17 martie 2018.
Arbitri: Ionuţ Neagu – Andrei Sotir, Cosmin Neacşu.

Ciorani: Voinţa Ciorani – CS Ceptura
Loc în clasament: Voinţa Ciorani – locul 17 în Superliga B; CS Ceptura – locul 15 în Liga A.
Cum s-au calificat: Voinţa Ciorani – 5-4 cu Rapid Sălciile; CS Ceptura – la primul meci în competiţie.
Ultimul meci în campionat: Voinţa Ciorani – Brădetul Ştefeşti 1-2, pe 17 martie 2018; CS Ceptura – Teleajen Văleni 2-3, pe 18 martie 2018.
Arbitri: Eduard Neagu – Alin Ionică, Costin Drăgănescu.

Mizil: Rapid Mizil – Unirea Teleajen
Loc în clasament: Rapid Mizil – locul 8 în Superliga B; Unirea Teleajen – locul 14 în Liga A.
Cum s-au calificat: Rapid Mizil – 4-0 cu Olimpia Cireşanu; Unirea Teleajen –la primul meci în competiţie.
Ultimul meci în campionat: Rapid Mizil – Avântul Tomşani 3-1, pe 17 martie 2018; Avântul Măneciu – Unirea Teleajen 9-0, pe 18 martie 2018.
Arbitri: Mihai Safta – Paul Manu, Viorel Lepădatu.

Cocoşeşti: Real Rio Cocoşeşti – Petrolul 95 Ploieşti
Loc în clasament: Real Rio Cocoşeşti – locul 7 în Superliga B; Petrolul 95 Ploieşti – locul 9 în Liga A.
Cum s-au calificat: Real Rio Cocoşeşti – 5-1 cu Stejarul Goruna; Petrolul 95 Ploieşti- la primul meci în competiţie.
Ultimul meci în campionat: Real Rio Cocoşeşti – Unirea Cocorăştii Colţ 1-1, pe 17 martie 2018; Petrolul 95 Ploieşti – CS Măneşti Coada Izvorului 2-0, pe 18 martie 2018.
Arbitri: Dumitru Zahiu – Adrian Ioniţă, Alex Cârstea.

Albeşti: Ştiinţa Albeşti – Unirea Urlaţi
Loc în clasament: Ştinţa Albeşti – locul 15 în Superliga B; Unirea Urlaţi - locul 13 în Liga A.
Cum s-au calificat: Ştiinţa Albeşti – 3-1 cu Steaua Sângeru; Unirea Urlaţi – la primul meci în competiţie.
Ultimul meci în campionat: CS Scorţeni Bordeni – Ştiinţa Albeşti 2-2, pe 18 martie 2018; Unirea Urlaţi – Tricolorul Breaza 2-1, pe 10 martie 2018.
Arbitri: Viorel Căunei – Andrei Dan, Tiberiu Crăciun.

Puchenii Moşneni: Viitorul Puchenii Mari – CSO Plopeni
Loc în clasament: Viitorul Puchenii Mari – locul 2 în Liga C, Seria Câmpina; CSO Plopeni – locul 11 în Liga A.
Cum s-au calificat: Viitorul Puchenii Mari – 4-2 cu CS Şirna Varniţa; 3-2 cu CS Brazi; 2-0 cu Muntenia Blejoi; 3-2 cu AS Strejnic; CSO Plopeni – la primul meci în competiţie.
Ultimul meci în campionat: AS Puşcaşi – Viitorul Puchenii Mari 3-3, pe 18 martie 2018; Petrolistul Boldeşti – CSO Plopeni 1-3, pe 16 martie 2018.
Arbitri: Laurenţiu Piciu – Bogdan Ciocoiu, Vasile Creţu.

Vărbilău: Voinţa Vărbilău – Teleajen Văleni
Loc în clasament: Voinţa Vărbilău – locul 3 în Liga B, Seria Nord; Teleajen Văleni – locul 5 în Liga A.
Cum s-au calificat: Voinţa Vărbilău – 1-0 cu Gloria Vâlcăneşti; 2-1 cu CS Scorţeni Bordeni; Teleajen Văleni – la primul meci în competiţie.
Ultimul meci în campionat: AS Podenii Vechi – Voinţa Vărbilău 0-1, pe 18 martie 2018; CS Ceptura – Teleajen Văleni 2-3, pe 18 martie 2018.
Arbitri: Robert Nuţu – Gabriel Gruia, Mihai Tene.

Ştefeşti: Brădetul Ştefeşti – Avântul Măneciu
Loc în clasament: Brădetul Ştefeşti – locul 9 în Superliga B; Avântul Măneciu – locul 6 în Liga A.
Cum s-au calificat: Brădetul Ştefeşti – 5-2 cu Progresul Aluniş; Avântul Măneciu – la primul meci în competiţie.
Ultimul meci în campionat: Voinţa Ciorani – Brădetul Ştefeşti 1-2, pe 17 martie 2018; Avântul Măneciu – Unirea Teleajen 9-0, pe 18 martie 2018.
Arbitri: Alex Vulpe – Valentin Dediu, Laurenţiu Iancu.

Câmpina: Muntenii Câmpina – AFC Brebu
Loc în clasament: Muntenii Câmpina – locul 2 în Liga B, Seria Sud; AFC Brebu – locul 8 în Liga A.
Cum s-au calificat: Muntenii Câmpina – 0-0, 1-0, după prelungiri, cu Avântul Măgureni; 3-2 cu CS Valea Doftanei; AC Brebu – la primul meci în competiţie.
Ultimul meci în campionat: Muntenii Câmpina – CS Brazi II 6-0, pe 18 martie 2018; Tricolorul Breaza – AFC Brebu 1-1, pe 17 martie 2018.
Arbitri: Dumitru Zahiu – Romulus Sprânceană, Andrei Cristovescu.

Starchiojd: AS Starchiojd – Măgura Slănic 3-0
Nu se dispută, Măgura Slănic s-a retras din competiţie.

Partidele se vor juca într-un singur tur, iar în caz de egalitate se vor disputa două reprize a câte 15 minute. Dacă egalitatea va persista, se vor executa lovituri de departajare din punctul de pedeapsă.

 

4378 vizualizari

Comentarii

Campurile marcate cu * sunt obligatorii

Sport

383 vizualizari
03 dec. 2022 21:04

Câmpineanul Darius Coman a câștigat proba de 100m bras la Concursul Țărilor Central Europene, de la Praga

Performanță excepțională pentru sportul câmpinean, după ce în cursul serii de sâmbătă, câmpineanul Darius Coman, de la Barracuda Câmpina, antrenat de Gabriel Cojocaru, a câștigat proba de 100m bras la Concursul Țărilor Central Europene, care are loc la Praga, în capitala Cehiei.

2456 vizualizari
01 dec. 2022 18:50

Liga A Prahova, trei restanțe se joacă duminică. Sunt ultimele meciuri ale anului 2022

Duminică, 4 decembrie, cu începere de la ora 11.00, sunt programate cele trei partide restante din etapa a 13-a, atunci când selecționata Prahovei a reprezentat România în Bulgaria, la Cupa Regiunilor UEFA. Iată programul și delegările acestor ultime jocuri din Liga A în anul 2022:

Alte stiri recente

969 vizualizari
03 dec. 2022 19:25

Contaminare cu țiței și apă sărată la Câmpina. Garda de Mediu a amendat operatorul responsabil cu 50.000 lei

Garda de Mediu Prahova a anunțat că a aplicat o amendă de 50.000 lei unui operator care desfășoară activități de extracție a hidrocarburilor pentru contaminarea unei suprafețe de aproximativ 60mp cu țiței și apă sărată.

600 vizualizari
03 dec. 2022 19:16

Concert caritabil organizat de liceenii câmpineni în beneficiul copiilor cu autism

Concertul "Zâmbete de sărbători" este organizat la Casa Tineretului de Grupul Informal de Inițiativă PeaceJam Câmpina, fiind un concert caritabil cu tineri artiști locali. Intrarea este liberă, iar publicul va putea face donații care vor ajunge la Asociația ”Glasul Autismului” din Câmpina.