Polițiștii câmpineni au fost sesizați de producerea unui accident rutier pe DJ 720, în apropierea comunei Florești.
Polițiștii s-au deplasat la fața locului și din primele verificări efectuate au constatat faptul că un tânăr conducător auto, în vârstă de 22 ani, ar fi pierdut controlul asupra direcției de deplasare, ar fi ieșit în afara părții carosabile și ulterior s-ar fi răsturnat. În urma producerii accidentului a rezultat vătămarea corporală a tânărului aflat la volan. Acesta a fost transportat la o unitate medicală pentru acordarea îngrijirilor medicale de specialitate.
Conducătorul auto a fost testat cu aparatul etilotest, rezultatul fiind negativ.
Traficul rutier este dirijat de către polițiștii rutieri.
Cercetările sunt continuate de către polițiști în vederea stabilirii situației de fapt și luarea măsurilor legale care se impun.
(Foto cu caracter ilustrativ)
Citește cele mai noi știri locale publicate pe CâmpinaTV.ro! Te invităm să devii membru al grupului nostru de Facebook - CâmpinaTV și grupului de Whatsapp (mesaj la 0733.388.425).
Fii parte a comunității CâmpinaTV.ro!

Caz incredibil înregistrat de polițiștii prahoveni. La data de 27 ianuarie, în jurul orei 23.25, polițiștii au oprit pentru control un autoturism care se deplasa pe Drumul Național 1 (E60), pe raza localității Comarnic.

Odată cu criza apei, toată lumea a aflat rolul extrem de important al Bazinului de Apă Curată de la Lunca Mare, Șotrile.

Intrarea în comuna Bănești dinspre Ploiești își va schimba radical înfățișarea.

Inspectoratul Județean de Poliție Prahova a fost sesizat cu privire la existența unor cazuri de tentativă de fraudă online, prin mesaje e-mail, în care anumite persoane și-ar fi atribuit identitatea unor persoane cu funcții de conducere din cadrul structurilor de aplicare a legii (Poliția Română, Europol).