UPDATE, ora 7.50 - Din păcate, persoana grav rănită a decedat, cu toate eforturile echipajului medical de a o resuscita. Este vorba despre un bărbat în vârstă de 60 de ani.
UPDATE, ora 7.35 - Ajunși la fața locului, reprezentanții ISU au constatat că în accident sunt implicate trei autovehicule cu cinci persoane. Una dintre aceste persoane este în stop cardio-respirator, efectuându-se manevrele de resuscitare, o alta, rănită, a fost preluată de ambulanță, fiind transportată la Spitalul Județean de Urgență, iar celelalte trei persoane au refuzat transportul la spital.
Marți, 14 iunie 2022, în jurul orei 7.00, pe DN1, în apropierea localității Băicoi, între Câmpina și Ploiești, a avut loc un grav accident de circulație.
Potrivit primelor informații, furnizate de persoana care a apelat la 112, sunt implicate 5 autoturisme cu 5 persoane. Din datele apelantului - după cum informează purtătorul de cuvânt al ISU Prahova - o persoană ar fi decedată, iar o alta inconștientă. La fața locului au fost mobilizate o mașină de stingere, o autospecială de descarcerare, dar și două ambulanțe SMURD. Se circulă dirijat, prin afara părții carosabile, pe sensul Ploiești - Câmpina.
Vom reveni.
(Foto cu caracter ilustrativ)

În cursul zilei de sâmbătă, 24 ianuarie 2026, o femeie a anunțat poliția că soțul ei, Valentin Ionuț Durbac, a plecat de la domiciliul din Moreni în dimineața zilei de 22 ianuarie, la ora 7.00, către locul de muncă din județul Prahova și nu a mai revenit acasă.

Pe raza comunei Filipeștii de Pădure, satul Dițești, s-a produs un accident rutier.

Pentru orice elev, "Balul bobocilor" este una dintre cele mai de preț amintiri din frumoșii ani de liceu. Pentru "bobocii" de la Forestier, cu siguranță așa va fi, o amintiri specială dintr-o seară a emoțiilor.

Pe DN1, la Bănești, una dintre zonele care rămâne cu un risc foarte ridicat în producerea accidentelor rutiere, viteza cu care se circulă duce de prea multe ori la accidente rutiere grave, chiar și la decese.