CONTACT
https://sanconfind.ro/
https://floricon.ro/
https://miras.ro/
https://www.soceram.ro/

Comunicat de presă - achiziții tehnologice pentru digitalizarea SC Pris Elsystem SRL

- Anunțuri -

Comunicat de presă - achiziții tehnologice pentru digitalizarea SC Pris Elsystem SRL

Am primit la redacție următorul comunicat de presă privind demararea proiectului "Achiziții tehnologice pentru digitalizarea SC Pris Elsystem SRL", finanțat prin PNRR.

”PNRR: Fonduri pentru România modernă și reformată!”
Numele beneficiarului: PRIS ELSYSTEM SRL
Apel de proiecte gestionat de Ministerul Investițiilor și Proiectelor Europene, finanțat prin Planul Național de Redresare și Reziliență al României, Componenta C9. Suport pentru sectorul privat, cercetare, dezvoltare și inovare, Investiția I3. Scheme de ajutor pentru sectorul privat, titlu apel: „Digitalizarea IMM-urilor – grant de până la 100.000 euro pe întreprindere care să sprijine IMM-urile în adoptarea tehnologiilor digitale”
Numele proiectului de investiție: “ACHIZIȚII TEHNOLOGII PENTRU DIGITALIZAREA SC PRIS ELSYSTEM SRL”
Contract de finanțare: 3213.1/i3/c9 din 17.02.2025
Cod proiect: 3213
Durata proiectului: 10 luni
Data de începere: 17.02.2025
Data finalizării: 31.12.2025
Obiectivele generale urmărite: Digitalizarea întreprinderii PRIS ELSYSTEM SRL cu tehnologii digitale de ultimă generație în vederea creșterii competitivității
Obiectivele specfice urmărite:
- Număr servicii și aplicații IT dedicate competențelor digitale și incluziunii digitale achiziționate prin proiect – Valoare țintă 7;
- Numărul de angajați formați (instruirea personalului care va utiliza echipamentele TIC) – Valoare țintă 2
- Numărul de angajați formați (cursuri în domeniul IT pentru persoanele responsabile cu conducerea și controlul întreprinderii) – Valoare țintă 1;
- Numărul de criterii de intensitate digitală, conform Indicelui economiei și societății digitale (DESI), ca urmare a implementării proiectului de digitalizare – Valoare țintă 6;
- Productivitatea muncii în IMM-uri în anul 3 de durabilitate –Valoare țintă 371,802.2931;
Valoare totală proiect: 195.166,41 lei
Valoare nerambursabilă finanțată din PNRR: 145.542,05 lei;
Date de contact:
Persoană de contact: Popa Dragos Constantin
Telefon: 0722860100
Email: office@priselsystem.ro
”Conţinutul acestui material nu reprezintă în mod obligatoriu poziţia oficială a Uniunii Europene sau a Guvernului României”


19 Feb 2025 15:13 869 vizualizari


Comentarii






5230 vizualizari 26 Aug 2026 16:59 Primăria Câmpina anunță suspendarea temporară a serviciilor privind actele de urbanism

Primăria Câmpina anunță suspendarea temporară a serviciilor privind actele de urbanism

Primăria Câmpina a transmis un comunicat de presă privind suspendarea temporară a serviciilor pentru primirea, eliberarea și prelucrarea actelor de urbanism în Municipiul Câmpina (certificate de urbanism, autorizații de construire/desființare, activitate comisia tehnică de amenajare a teritoriului și urbanism (CTATU), comunicări începere/finalizare execuție lucrări).

citeste mai mult
261 vizualizari 24 Aug 2026 12:25 Anunț public privind emiterea unei autorizații de construire

Anunț public privind emiterea unei autorizații de construire

Am primit la redacție următorul anunț public, pe care îl publicăm integral:

citeste mai mult
280 vizualizari 13 Aug 2026 12:28 Anunț public privind emiterea unei autorizații de construire

Anunț public privind emiterea unei autorizații de construire

Am primit la redacție următorul anunț public:

citeste mai mult
510 vizualizari 13 Aug 2026 09:02 Comunicat de presă - Finalizarea proiectului „Renovarea energetică pentru blocurile de locuințe din Municipiul Câmpina”

Comunicat de presă - Finalizarea proiectului „Renovarea energetică pentru blocurile de locuințe din Municipiul Câmpina”

UAT Municipiul Câmpina anunță finalizarea proiectului cu titlul "Renovarea energetică pentru blocurile de locuințe din Municipiul Câmpina", finanțat din fonduri europene prin Planul Național de Redresare și Reziliență al României și din fonduri naționale.

citeste mai mult
Actualitate Politică Social Eveniment Interviuri Sănătate Editorial Sport Anunțuri Joburi Turism

Termeni și condiții - Politica de confidențialitate - Politica cookies
© 2026 Câmpina TV