CONTACT
https://sanconfind.ro/
https://floricon.ro/
https://miras.ro/
https://www.soceram.ro/

La Câmpina se circulă normal, în condiții de iarnă

- Actualitate -

La Câmpina se circulă normal, în condiții de iarnă

La nivelul municipiului Câmpina, autoritățile locale și operatorul de deszăpezire au fost pregătiți pentru intervenția la prima ninsoare.

S-a intervenit și nu sunt probleme, circulându-se normal, dar în condiții de iarnă, evident.
De altfel, Primăria Municipiului Câmpina a transmis un comunicat în acest sens:
„Intervențiile de deszăpezire se desfășoară conform graficului și în mod etapizat, începând cu zonele prioritare. La acest moment, situația este una normală pentru circulația în condiții de iarnă, iar traficul se desfășoară fără probleme majore. Primăria Municipiului Câmpina recomandă participanților la trafic să manifeste prudență și să adapteze viteza la condițiile de drum”.

Citește cele mai noi știri locale publicate pe CâmpinaTV.ro! Te invităm să devii membru al grupului nostru de Facebook - CâmpinaTV și grupului de Whatsapp (mesaj la 0733.388.425).
Fii parte a comunității CâmpinaTV.ro!

04 Jan 2026 12:13 2660 vizualizari


Comentarii






  • 05.01.2026 11:02 Ion Veniți astăzi pe 5 ianuarie. Sa vedeți ce normal se circula...
  • 04.01.2026 16:06 Anonim Da..... Normal.... Nu au fost curățate trecerile de pietoni, e plin de apa și zăpadă, zona pietonala de la ceas e vai steaua ei.... Parcarea cu plata nu a fot dezapezita (tarif 5 lei ora sa parchezi pe zăpadă sau........ flescaiala). Daca parte carosabila fost ok ce înseamnă zona pietonala a fost un dezastru, mai ales pentru un praf de zăpadă care a căzut azi la Câmpina. În timpul verii se spala pavajul de la zona pietonala la ceas, acum s-a cam uitat aceasta zona ca de..... "Am fost luați prin surprindere de prima zăpadă". Se putea și mai bine chiar foarte bine, nu stica ca cei de la politia comunitara sa vina cu somatii pentru ci care nu curata trotuarul o dreptul lor și nici ca primăria sa curețe trotuarele și trecerile de pietoni corespunzător ca de..... A fostare balamuc când au fost incidente pe trecerea de pietoni dar acum trecem cu vederea condiție care favorizează astfel de incidente......
317 vizualizari 24 Aug 2026 19:40 Aproape cinci ani de închisoare pentru un bărbat care a furat două undițe și câteva unelte electrice

Aproape cinci ani de închisoare pentru un bărbat care a furat două undițe și câteva unelte electrice

Pe 3 decembrie anul trecut era arestat de polițiștii prahoveni un bărbat din Filipeștii de Pădure, acuzat de furt calificat. Pe 22 ianuarie anul acesta, bărbatul a fost trimis în judecată, iar pe 18 iunie a fost primul termen de judecată.

citeste mai mult
707 vizualizari 24 Aug 2026 18:14 În decurs de numai câteva ore, două mașini s-au răsturnat pe DN1, în apropiere de Comarnic

În decurs de numai câteva ore, două mașini s-au răsturnat pe DN1, în apropiere de Comarnic

Luni după-amiază, în decurs de numai câteva ore, două autoturisme s-au răsturnat pe DN1, în apropiere de Comarnic.

citeste mai mult
1690 vizualizari 24 Aug 2026 12:57 Primăria Câmpina pregătește un contract-cadru de 30 milioane lei pentru repararea străzilor

Primăria Câmpina pregătește un contract-cadru de 30 milioane lei pentru repararea străzilor

Una dintre principalele probleme ale Câmpinei este cea a infrastructurii rutiere. Pentru că, după cum știți, este în derulare un proiect european al Hidro Prahova prin care se intervine la rețelele de apă și canalizare din tot orașul.

citeste mai mult
940 vizualizari 24 Aug 2026 09:12 Centrul de Aport Voluntar de la Câmpina a fost recepționat. Urmează desemnarea unui operator

Centrul de Aport Voluntar de la Câmpina a fost recepționat. Urmează desemnarea unui operator

Primarul Irina Nistor a continuat să prezinte stadiul celor mai importante proiecte derulate de administrația locală la Câmpina.

citeste mai mult
Actualitate Politică Social Eveniment Interviuri Sănătate Editorial Sport Anunțuri Joburi Turism

Termeni și condiții - Politica de confidențialitate - Politica cookies
© 2026 Câmpina TV