Un cititor CâmpinaTV.ro ne-a transmis pe numărul de whatsapp 0733.388.425 câteva imagini surprinse chiar astăzi la intrarea pe Strada Mihail Kogălniceanu dinspre aleea din fața blocurilor de pe Strada 1 Mai.
”Cum mă pot asigura când ies de pe această alee în Strada Mihail Kogălniceanu. Nu există vizibilitate în nicio direcție. Din păcate, situația nu este singulară, ci se întâmplă cam în fiecare zi! Întreb și eu Poliția Rutieră: cum să mă asigur când ies în Strada Mihail Kogălniceanu?”, este mesajul cititorului nostru, iar imaginile sunt elocvente.
Vă reamintim că dacă surprindeți imagini care considerați că pot deveni o știre sau prin care doriți să atrageți atenția autorităților asupra unei probleme, ni le puteți transmite pe numărul de whatsapp 0733.388.425.

Mai mulți cititori ne–au semnalat că pe Strada Oituz se simte un miros extrem de puternic, în urma refulării unei canalizări.

Pe pagina oficială a Primăriei municipiului Câmpina, primarul Irina Nistor a prezentat date privind stadiul lucrărilor la Spitalul Municipal.

Virgil Nanu, președintele Consiliului Județean Prahova, a fost luni la Spitalul Municipal Câmpina.

Un bărbat de 39 ani se afla la volanul unui autoturism pe Bulevardul Carol I, fiind oprit de polițiști pentru control. Se întâmpla vineri, 31 iulie, în jurul orei 20.30.