Primăria municipiului Câmpina a finalizat procedura de achiziție publică pentru indicatoare rutiere, plăcuțe cu denumirea străzilor și dispozitive pentru limitarea vitezei (relantisoare). Suma alocată este de 45.630 lei (fără TVA), deci puțin peste 10.000 euro.
Conform anunțului publicat pe SEAP, produsele menționate vor fi furnizate de SC Optisem Service SRL Piatra Neamț, la comanda administrației locale. Banii necesari acestei achiziții sunt alocați de la bugetul pentru reparații și dotări pe domeniul public.
(Foto cu caracter ilustrativ)

Alertate de codurile de avertisment ale meteorologilor, autoritățile de la nivelul județului Prahova monitorizează în permanență situația, mai ales la nivelul drumurilor, dar și a solicitărilor pentru situații de urgență.

A fost nevoie să vină o firmă tocmai de la Cluj-Napoca pentru a începe demolarea cinemtografului din Câmpina.

Coadă în această dimineață la Serviciul de Evidența Populației din Câmpina. La buletine, mai pe românește, sau la cărți de identitate electronice.

Poliția Rutieră a aplicat trei amenzi Consiliului Județean Prahova pentru lipsa deszăpezirii sau intervenție întârziată în curățarea unor drumuri județene.