Este evident că drumul pe care se află Câmpina în acest moment este unul total greșit... Cum altfel am putea explica evenimentul de sâmbătă, 7 septembrie, atunci când ziua în amiaza mare, chiar pe Bulevardul Carol I, o bătrână a fost agresată și deposedată de geantă?!
În urma cercetărilor efectuate de polițiști, autorul a fost identificat și depistat ca fiind un bărbat de 52 ani, din municipiu. Prejudiciul cauzat a fost recuperat în totalitate.
Astfel, în baza probatoriului administrat, față de bărbatul în cauză a fost luată măsura reținerii pentru 24 de ore, urmând să fie prezentat unității de parchet competente cu propunere de luare a unei alte măsuri preventive.
În cauză, cercetările sunt continuate de polițiști în cadrul unui dosar penal deschis sub aspectul săvârșirii infracțiunii de tâlhărie, a informat purtătorul de cuvânt al Inspectoratului Județean de Poliție Prahova
(Foto cu caracter ilustrativ)

Primăria municipiului Câmpina a transmis un comunicat privind mutarea stației de transport public de pe Strada Orizontului, de lângă Biserica Sf. Parascheva.

La solicitarea Primăriei Câmpina, operatorul Floricon Salub va efectua o nouă acțiune de dezinsecție în parcurile și zonele verzi din municipiu, în perioada 25-27 august 2026.

Donat municipalității de firma Ecogen Power, stadionul „Rafinăriei” din Câmpina intrase într-un nemeritat con de umbră. Acum, aici, la stadion se lucrează de zor...

Imediat după ce a fost dat ordinul de începere a lucrărilor pentru asfaltarea Străzii Orizontului s-a trecut la pasul următor: firma executantă constituie garanția, realizează măsurătorile preliminare necesare, au loc întâlniri cu reprezentanții societăților care dețin rețele pe această stradă, iar Comisia pentru Siguranța Circulației stabilește restricțiile de trafic care se impun.