Paula Rosenauer și Carina Chițu sunt două fete legitimate la echipa de baschet a CS Câmpina, antrenată de Liviu Dochia. Ambele au fost selecționate la Naționala României sub 14 ani.
În aceste zile, cele două câmpinence participă cu Naționala României la competiția Fund under 14 Kosovo, organizată de Federația Română de Baschet. Primul meci, cu Paula Rosenauer și Carina Chițu în lot, a fost câștigat de reprezentativa României împotriva reprezentativei Bulgariei, cu scorul de 66-55.

Pentru cele două echipe feminine ale CS Câmpina, de juniori II și juniori III, s-a încheiat competiția „Transylvania Winter Cup”, una dintre cele mai puternice întreceri juvenile în afara campionatului național.

După două zile istovitoare, echipa feminină de juniori II a CS Câmpina a avut neșansa ca ultimul meci la capătul acestor zile să fie tocmai cu gazdele de la Transilvania Brașov, o echipă foarte puternică.

Echipa feminină de juniori II a CS Câmpina, antrenor Daniel Vasile, a susținut la Brașov al doilea meci în turneul Transylvania Winter Cup.

Junioarele mici, așa cum sunt alintate echipierele CS Câmpina de la categoria juniori III, pregătite de antrenorul Denisa Toma, au disputat printre primele jocuri din ziua a doua a turneului „Transylvania Winter Cup”, unul dintre cele mai puternice din handbalul juvenil.