Miercuri după-amiază au avut loc partidele contând pentru sferturile de finală ale fazei județene a Cupei României. Au fost meciuri interesante, disputate, în care și-au făcut loc și două echipe din ligile inferioare - AS Tufeni, din Liga B, și CSC Berceni, din Superliga B. Iată și rezultatele înregistrate:
Avântul Măneciu - FC Bănești 0-2
CSC Berceni - CSO Plopeni 0-4
Tricolorul Breaza - CS Cornu 3-0
AS Tufeni - CS Blejoi 2-7
Echipele scrise bolduit s-au calificat pentru semifinalele fazei județene a Cupei României.

La Bănești, Sportul Câmpina a avut parte de un adversar dificil, incomod, cu o denumire exotică, Arizona.

Meci cu o desfășurare incredibilă la Coada Izvor, acolo unde CS Câmpina nu a putut trece de gazdele de la CS Mănești, înregistrând prima remiză a sezonului.

Vineri după-amiază a avut loc primul meci al etapei, ultimul fiind programat duminică.

Fetele de la CS Câmpina au obținut o nouă victorie pe teren propriu, de această dată în fața formației CS Județean Prahova, cu scorul de 31-27.