Nici nu se mai știe exact pentru a câta oară, Primăria Câmpina a scos la licitație concesionarea ștrandului și a terenului de minifotbal, situate pe bulevardul Nicolae Bălcescu, între Casa Tineretului și stadionul Rafinăriei.
Vă reamintim că în plenul Consiliului Local au fost schimbate în mai multe rânduri condițiile de participare la licitația privind concesionarea, tocmai în ideea de a face cât mai atractiv din punct de vedere al unei viitoare investiții ștrandul, unul dintre locurile după care suspină mulți câmpineni, mai mari sau mai mici.
Acum, sunt așteptate ofertele care se pot depune până pe 5 septembrie, ora 16.00, la sediul Primăriei, ședința în urma căreia se va stabili câștigătorul licitației urmând a avea loc pe 12 septembrie, ora 15.00, de asemenea, la sediul Primăriei Câmpina.

Luni după-amiază, în decurs de numai câteva ore, două autoturisme s-au răsturnat pe DN1, în apropiere de Comarnic.

Una dintre principalele probleme ale Câmpinei este cea a infrastructurii rutiere. Pentru că, după cum știți, este în derulare un proiect european al Hidro Prahova prin care se intervine la rețelele de apă și canalizare din tot orașul.

Primarul Irina Nistor a continuat să prezinte stadiul celor mai importante proiecte derulate de administrația locală la Câmpina.

În cadrul ședinței ordinare a Cosiliului Local Câmpia de joi, 27 august, se va afla pe ordinea de zi și un proiect care presupune trecerea din domeniul privat în domeniul public al municipiului a blocului de nescesitate.