La numai trei zile după ”dușul rece” de pe teren propriu cu actualul lider al clasamentului Ligii A Prahova, 0-5 cu CSO Boldești, CS Câmpina s-a revanșat față de proprii susținători cu un succes incontestabil în deplasarea de la Cocorăștii Colț.
Elevii lui Claudiu Dumitrescu și Mugurel Dedu s-au răzbunat pe echipa din Cocorăștii Colț, căreia i-au administrat un usturător 7-2, golurile formației câmpinene fiind realizate de Dedu (min. 24 și 50), Vasilescu (min. 28, 44 și 54), Bobeică (min. 58) și Badea (min. 74).
CS Câmpina a jucat la Cocorăștii Colț în formula: Antal - Ilie (76 Merluță), Bej, Năstase, Bărcănescu (68 Manole), Șchiopu, Crețu, Vasilescu (55 Tocitu), Dedu, Dumitru (68 Badea), Popa (55 Bobeică).
Rezultatele acestei etape - aici.
Runda viitoare, sâmbătă, 16 septembrie, de la ora 11.00, CS Câmpina va întâlni pe sinteticul de la Căminul Petrol formația Progresul Drăgănești.

Elevul antrenoarei Mihaela Marin, de la CSS „Constantin Istrati” Câmpina, a reușit la Craiova, pe Stadionul „Nicolae Mărășescu”, în etapa a doua a Naționalelor de atletism pentru seniori, tineret și sportivi sub 20 ani o frumoasă performanță, fiind la numai câțiva centimetri de prezența la Europenele de la Rieti, Italia.

Primul eșalon județean a ajuns la final, la acest sfârșit de săptămână fiind programate jocurile ultimei etape.

Liga Muscelul a devenit în ultimii ani una dintre cele mai frumoase tradiții (mini)fotbalistice ale Câmpinei. Timp de mai multe luni, săptămână de săptămână, la baza sportivă din Parcul Soceram se întâlnesc echipele înscrise, jucătorii așteptând cu toții banchetul de final de sezon.

Meci de gală pentru Muscelul, echipă deja promovată în Liga a 4-a. A fost un public numeros, venit să se bucure alături de echipierii Muscelului și o adevărată sărbătoare.