O etapă a Campionatului Regional de Endurocros a avut loc sâmbătă, 25 mai, la Băicoi, la start aliniindu-se și doi sportivi ai clubului de motocros Lido Câmpina.
Cea mai bună clasare i-a aparținut lui Alexandru Fota - locul 2 la clasa experți, în vreme ce Marian Marin s-a clasat în apropierea podiumului.
Oricum, o participare foarte bună pentru clubul câmpinean, Lido, recunsocut mai ales pentru prezența constantă în competițiile de motocros.

S-a stabilit programul pentru o nouă ediție a campionatului Ligii a 4-a Prahova, care va începe pe 22 august.

Un amical cu multe goluri, la Liliești, între CSO Băicoi și CS Cornu, dar și cu o evoluție a scorului demnă de un meci de calitate.

La finalul acestei săptămâni, vor continua meciurile amicale de fotbal ale echipelor din Câmpina și din localitățile învecinate.

Dintr-un interesant turneu în trei, până la urmă a rămas doar un amical în doi, CS Mislea și Inter Bănești întâlnindu-se într-un joc util de pregătire pentru ambele formații.