Locuitorii unui cartier din Napoli (Italia), aflat în carantină din cauza pandemiei de coronavirus, au găsit o modalitate inedită de a-și exprima solidaritatea: au început să cânte la unison, fiecare în balconul blocului în care se afla. Imaginile au fost postate pe Youtube.
Italia este țara europeană cea mai afectată de coronavirus, iar autoritățile au decis instituirea carantinei generalizate. În Italia sunt până la această oră 17.660 cazuri confirmate de infectare cu noul coronavirus, iar 1.266 de persoane au decedat.
Am reunit oferte privind meniul zilei de la restaurante din Câmpina și împrejurimi.
27 septembrie 2025 reprezintă termenul limită pentru depunerea cererilor, prin intermediul aplicației EPIDS, în vederea obținerii tichetului de energie în valoare de 50 lei, destinat acoperirii facturilor de energie electrică aferente lunilor iulie și august.
11 elevi ai Școlii de Agenți de Poliție ”Vasile Lascăr” Câmpina și un ofițer instructor au demonstrat că dincolo de uniformă bat inimi mari!
Duminică, după orele prânzului, echipa câmpineană Muscelul a poposit pe cocheta arenă de la Strejnic, unde juca pe vremuri Conpet-ul în Liga a 3-a.