CONTACT

Partidele de duminică din Cupa României, dominate de incidentele grave de la Coada Izvor

- Sport -

Astăzi s-au disputat ultimele 7 jocuri din 16-imile de finală ale fazei judeţene din Cupa României. La meciul Cetatea Coada Izvor - Tricolorul Breaza s-au consemnat incidente deosebit de grave la finalul partidei, jucătorii formaţiei oaspete şi arbitrii fiind loviţi de spectatorii intrați pe teren, dar şi de oficiali ai gazdelor! În două dintre jocuri după 90 de minute a fost egalitate - unul necesitând prelungiri, iar un altul chiar lovituri de departajare. Iată rezultatele înregistrate:

Drajna: Luceafărul Drajna - Avântul Măneciu 4-2
Stănceşti: AS Stănceşti - Unirea Cocorăştii Colţ 2-2, 7-8, după lovituri de departajare
Balta Doamnei: Tineretul Balta Doamnei - Progresul Drăgăneşti 0-3
Sălciile: Rapid Sălciile - Unirea Urlaţi 4-2
Valea Cucului: Sportul Valea Cucului - CS Ceptura 3-3, 3-4, după prelungiri
Coada Izvor: Cetatea Coada Izvor - Tricolorul Breaza 2-3
Cocorăştii Mislii: Stejarul Goruna - Teleajen Văleni 1-10
Echipele scrise bolduit s-au calificat pentru faza următoare a competiţiei.

28 Feb 2016 12:52 7195 vizualizari