Astăzi s-au disputat ultimele 7 jocuri din 16-imile de finală ale fazei judeţene din Cupa României. La meciul Cetatea Coada Izvor - Tricolorul Breaza s-au consemnat incidente deosebit de grave la finalul partidei, jucătorii formaţiei oaspete şi arbitrii fiind loviţi de spectatorii intrați pe teren, dar şi de oficiali ai gazdelor! În două dintre jocuri după 90 de minute a fost egalitate - unul necesitând prelungiri, iar un altul chiar lovituri de departajare. Iată rezultatele înregistrate:
Drajna: Luceafărul Drajna - Avântul Măneciu 4-2
Stănceşti: AS Stănceşti - Unirea Cocorăştii Colţ 2-2, 7-8, după lovituri de departajare
Balta Doamnei: Tineretul Balta Doamnei - Progresul Drăgăneşti 0-3
Sălciile: Rapid Sălciile - Unirea Urlaţi 4-2
Valea Cucului: Sportul Valea Cucului - CS Ceptura 3-3, 3-4, după prelungiri
Coada Izvor: Cetatea Coada Izvor - Tricolorul Breaza 2-3
Cocorăştii Mislii: Stejarul Goruna - Teleajen Văleni 1-10
Echipele scrise bolduit s-au calificat pentru faza următoare a competiţiei.

În perioada 27 iunie - 4 iulie, la Costinești a avut loc Campionatul Național de Minibaschet, competiție la care a participat și echipa masculină a CS Câmpina, antrenor Cristina Potgieter.

Pe stadionul de atletism „Nicolae Mărășescu”, de la Craiova, au avut loc la finalul acestei săptămâni Campionatele Naționale de Atletism pentru sportivi sub 20 ani, competiție la care a fost reprezentat și CSS „Constantin Istrati” Câmpina.

Pe 18 iulie va avea loc reunirea lotului formației CS Câmpina, care a încheiat precedenta ediție a campionatului Ligii a a 4-a Prahova pe locul 5.

Promovată în Liga a 4-a, Muscelul Câmpina se pregătește deja, deocamdată, din punct de vedere administrativ, pentru a răspunde exigențelor noului eșalon.