CONTACT
https://www.matosimobiliare.ro/
https://sanconfind.ro/
https://floricon.ro/
https://www.soceram.ro/

Primăria Câmpina a dispus demolarea parțială pe cale administrativă a unei case de pe Strada Schelelor

- Actualitate -

Primăria Câmpina a dispus demolarea parțială pe cale administrativă a unei case de pe Strada Schelelor

Răspunzând unei întrebări a CâmpinaTV.ro, la recenta conferință de presă a conducerii Primăriei Câmpina, primarul municipiului Câmpina, Irina Nistor, a vorbit despre situația construcțiilor ilegale din localitate.

Și a anunțat că a emis deja o dispoziție pentru demolarea parțială pe cale administrativă a unei case din Câmpina. Vă reamintim că este o casă construită pe Strada Schelelor, în apropierea fostului ștrand acoperit, un imobil despre care CâmpinaTV.ro a scris în exclusivitate AICI.
În acest context, primarul Irina Nistor a detaliat situațiile în care administrația locală poate interveni în situația construcțiilor ilegale, luând pe rând fiecare situație în parte și explicând că măsurile sunt amenzi și, fie intrarea în legalitate, fie demolarea pe cale administrativă. Dacă nu funcționează niciuna dintre acestea, se ajunge în instanță, unde Primăria Câmpina solicită impunerea obligației de a face pentru cel care a construit ilegal. (detalii - video)
”Oamenii mei din Primărie încep să se miște și acest lucru începe să se vadă,” a conchis primarul Irina Nistor.

Citește cele mai noi știri locale publicate pe Câmpinatv.ro! Te invităm să devii membru al grupului nostru de Facebook - Câmpinatv și grupului de Whatsapp (0733.388.425).
Fii parte a comunității Câmpinatv.ro!


10 Feb 2025 14:52 2817 vizualizari


Comentarii






124 vizualizari 27 Mar 2026 19:06 Polițiștii au prins cu... radarul un șofer cu permisul suspendat

Polițiștii au prins cu... radarul un șofer cu permisul suspendat

În seara zilei de joi, 26 martie, la Bănești, pe DJ100D, polițiștii au depistat un autoturism care circula cu o viteză de 65km/h, cu o viteză cu 15km/h față de cea permisă pe acel sector de drum.

citeste mai mult
149 vizualizari 27 Mar 2026 18:35 S-a redeschis pasarela pietonală peste DN1 de la Bănești

S-a redeschis pasarela pietonală peste DN1 de la Bănești

După o lungă așteptare, după foarte mulți nervi, după un protest al localnicilor și nenumărate demersuri, în cele din urmă, de vineri, 27 martie, a devenit funcțională pasarela pietonală peste DN1 de la Bănești.

citeste mai mult
1192 vizualizari 27 Mar 2026 15:06 S-a stins din viață profesorul Livia Petrescu, sprijin și răbdare pentru zeci de generații de elevi câmpineni

S-a stins din viață profesorul Livia Petrescu, sprijin și răbdare pentru zeci de generații de elevi câmpineni

Profesorul Livia Elena Petrescu s-a stins din viață. A fost profesor de limba română la Liceul Tehnologic Energetic. Un om bun, un dascăl excepțional. Din partea familiei am primit următorul mesaj:

citeste mai mult
448 vizualizari 27 Mar 2026 10:23 Greu cu alimentarea la priză pentru unii conducători auto

Greu cu alimentarea la priză pentru unii conducători auto

Un cititor CâmpinaTV.ro ne-a transmis această imagine surprinsă în cursul zilei de joi, 26 martie, la un punct de alimentare pentru mașini electrice, situat în zona magazinului Jysk, în spatele magazinului Kaufland.

citeste mai mult
Actualitate Politică Social Eveniment Interviuri Sănătate Editorial Sport Anunțuri Joburi Turism

Termeni și condiții - Politica de confidențialitate - Politica cookies
© 2026 Câmpina TV