Polițiștii din Comarnic au fost sesizați, în cursul zilei de vineri, 5 septembrie, cu privire la faptul că un conducător auto ar circula sub influența băuturilor alcoolice.
Aceștia au oprit autoturismul în cauză, care circula pe Drumul Național 1 (E60), către București. Conducătorul auto a fost identificat ca fiind un bărbat de 42 ani, din municipiul București și, întrucât emana halenă alcoolică, a fost testat cu aparatul etilotest. Rezultatul a indicat o valoare de 1,21 mg/l alcool pur în aerul expirat!
Acesta a fost condus la o unitate medicală pentru recoltarea de mostre biologice de sânge, în vederea stabilirii alcoolemiei.
Polițiștii continuă cercetările în cadrul unui dosar penal deschis sub aspectul săvârșirii infracțiunii de conducere a unui vehicul sub influența băuturilor alcoolice, a informat purtătorul de cuvânt al Inspectoratului Județean de Poliție Prahova.
(Foto cu caracter ilustrativ)
Citește cele mai noi știri locale publicate pe CâmpinaTV.ro! Te invităm să devii membru al grupului nostru de Facebook - CâmpinaTV și grupului de Whatsapp (mesaj la 0733.388.425).
Fii parte a comunității CâmpinaTV.ro!

UPDATE - La ora 22.00, avaria electrică a fost rezolvată și se reia alimentarea cu apă.
O avarie la rețeaua electrică prin care se alimentează stația de pompe Doftana a HidroPrahova a generat probleme în alimentarea cu apă a unei porțiuni din cartierul Voila.

Instanța din cadrul Judecătoriei Câmpina a admis vineri seara propunerea Parchetului privind arestarea preventivă a președintelui CS Câmpina, Adrian Stoican, pentru 30 de zile.

În cadrul unui proiect mai amplu, cu fonduri europene, care presupune eficientizarea energetică a trei blocuri, inclusiv panouri fotovolatice și montarea de stații de încărcare auto, zilele trecute au apărut primele stații de încărcare pentru autovehicule electrice.

„Diversele” de la finalul fiecărei ședințe ordinare a Consiliului Local Câmpina au devenit un loc de bălăcăreală, prilejul unora doar de a se auzi, de a-și „crea” material pentru atacuri viitoare ale adversarilor politici. Rar se mai întâmplă să auzim din partea aleșilor locali probleme concrete.