CONTACT
https://sanconfind.ro/
https://floricon.ro/
https://miras.ro/
https://www.soceram.ro/

O autospecială a Poliției a lovit un motociclist pe DN1, la Nistorești

- Actualitate -

O autospecială a Poliției a lovit un motociclist pe DN1, la Nistorești

Cu puțin timp în urmă, polițiștii din cadrul Serviciului Rutier Prahova au fost sesizați despre faptul că pe DN1, în zona cartierului Nistorești s-a produs un accident rutier. Deplasați la fața locului, polițiștii au constatat că accidentul a avut loc între o autospecială de poliție și o motocicletă. 

În urma impactului, conducătorul motocicletei, un tânăr în vârstă de 24 de ani, a fost transportat la spital pentru acordarea de îngrijiri medicale de specialitate, informează purtătorul de cuvânt al IJP Prahova. De asemenea, cei doi conducători auto au fost testați cu aparatul etilotest, rezultatul fiind negativ. Traficul rutier este dirijat de polițiștii rutieri. 
La acest moment se efectuează cercetări în vederea stabilirii tuturor împrejurărilor în care s-a produs evenimentul rutier.

(Foto cu caracter ilustrativ)


24 May 2022 20:00 3496 vizualizari


Comentarii






48 vizualizari 21 Aug 2026 21:21 Accident spectaculos în apropierea intrării la Spitalul Municipal Câmpina

Accident spectaculos în apropierea intrării la Spitalul Municipal Câmpina

În cursul după-amiezei de vineri, la intrarea pe Strada Sg. Maj. Erou Grigore Nicolae, din Câmpina, la mică distanță de intrarea la Spitalul Municipal, a avut loc un accident rutier spectaculos.

citeste mai mult
1034 vizualizari 21 Aug 2026 11:48 Spitalul Sanconfind renunță la maternitate! Principala cauză este scăderea dramatică a numărului de nașteri

Spitalul Sanconfind renunță la maternitate! Principala cauză este scăderea dramatică a numărului de nașteri

„Dacă acum câţiva ani, chiar în perioada pande­miei, aveam 35-40 de naşteri pe lună şi tot era nerentabil, anul trecut a fost o medie lunară de 11 naşteri, iar acum am ajuns la o medie de cinci-șapte naşteri pe lună, dar personalul trebuie să fie acelaşi”, a explicat Ioan Simion, fondatorul Centrului Medical Sanconfind renunțarea la secția de maternitate, citat de zf.ro.

citeste mai mult
1074 vizualizari 21 Aug 2026 09:55 Accident pe DN1. Un TIR s-a răsturnat și a acroșat un autoturism

Accident pe DN1. Un TIR s-a răsturnat și a acroșat un autoturism

În această dimineață, pe DN1 a avut loc un accident de circulație, la km 67+650, pe sensul Ploiești - Câmpina.

citeste mai mult
1098 vizualizari 20 Aug 2026 16:18 Stația de transport public de pe Strada Orizontului va fi mutată la Autogară pe perioada lucrărilor de asfaltare din zonă

Stația de transport public de pe Strada Orizontului va fi mutată la Autogară pe perioada lucrărilor de asfaltare din zonă

Primăria municipiului Câmpina a transmis un comunicat privind mutarea temporară a stației de transport public de pe Strada Orizontului, de lângă Biserica "Sf. Parascheva".

citeste mai mult
Actualitate Politică Social Eveniment Interviuri Sănătate Editorial Sport Anunțuri Joburi Turism

Termeni și condiții - Politica de confidențialitate - Politica cookies
© 2026 Câmpina TV