”Campionii, campionii” a fost refrenul preferat pe arena din Breaza, după o nouă victorie a ”tricolorilor”, care le-a adus și matematic titlul de campioană a județului.
Partida a fost dominată de gazde, care au marcat prin Negotei - minutele 12, 40 și 90, doar intervențiile portarului ”Boldeștinei” limitând proporțiile scorului. O victorie clară, meritată, la fel cum este și izbânda din campionat, miza fiind acum barajul pentru promovarea în Liga a 3-a, unde brezenii urmează a întâlni campioana Bucureștiului, lupta dându-se, încă, între Daco-Getica și Dinamo.
La fluierul arbitrului Ionuț Neagu, Tricolorul Breaza a aliniat următoarea formulă de joc: Neacșu - Tone (46 Dumitrache), O. Gheorghe, Popa (46 Burlacu), Anghel (76 Nedelcu), Prodan, Roșu (60 Ștefănoiu), Duricu, Dumitru (65 Ioniță), Catană, Negotei.
Rezultatele complete ale runde intermediare - aici.
Etapa viitoare, Tricolorul Breaza va juca în deplasare, la CS Brazi.

La acest final de săptămână a continuat și Campionatul Județean de Handbal Feminin pentru echipe de juniori IV, CS Câmpina participând în această competiție cu două echipe.

Primele jocuri ale etapei a 10-a din Liga a 4-a au avut loc sâmbătă. Runda s-a încheiat duminică.

Meci complicat pentru junioarele mari de la CS Câmpina, care au întâlnit pe teren propriu formația CSM Ploiești.

Muscelul s-a deplasat la Măgureni pentru jocul cu formația locală Avântul.