Incendiu cu final tragic pentru un bărbat de 70 ani, care nu a mai putut fi salvat.
Potrivit purtătorului de cuvânt al Inspectoratului pentru Situații de Urgență Prahova, pompierii din cadrul Punctului de Lucru Apostolache și Gărzii de Intervenție Urlați au acționat în urmă cu puțin timp pentru localizarea și lichidarea unui incendiu produs la o locuință din localitatea Salcia.
Pentru gestionarea operativă a evenimentului, au fost mobilizate două autospeciale de stingere cu apă și spumă și un echipaj SMURD. La sosirea forțelor de intervenție, incendiul se manifesta la nivelul acoperișului unei case, pe o suprafață de aproximativ 120 mp. Din nefericire, pompierii au găsit în interiorul casei trupul carbonizat al unui bărbat în vârstă de 70 ani. Incendiul este lichidat, pompierii lucrând în aceste momente pentru înlăturarea efectelor negative ale acestuia.
Citește cele mai noi știri locale publicate pe Câmpinatv.ro! Te invităm să devii membru al grupului nostru de Facebook - Câmpinatv și grupului de Whatsapp (0733.388.425).
Fii parte a comunității Câmpinatv.ro!

Comuna Bănești se numără printre cele 13 localități din Prahova afectate de criza apei.

După întâlnirea de la Barajul Paltinu de luni după-amiază, la care ministrul Diana Buzoianu nu a mai ajuns, s-au luat o serie de decizii.

Criza apei continuă la Câmpina și în alte localități din Prahova și Dâmbovița, peste 120.000 oameni fiind afectați.

În noaptea de duminică spre luni, la Câmpina a ajuns primul transport cu apă potabilă îmbuteliată, care va fi distribuită populației începând cu 1 Decembrie.