Pentru penultima etapă a turului Ligii A Prahova, la Brebu s-au întâlnit două echipe aflate în ”foame” de puncte, AFC Brebu și Triumf Poiana Câmpina.
La capătul unui joc disputat, echilibrat, brebenii au reușit să se impună la limită, cu 1-0, dar o remiză poate ar fi fost mai aproape de realitatea din teren și de felul în care au decurs ostilitățile.
La fluierul arbitrului Valentin Dumitru, antrenorii Valentin Bunea și Alin Postolache au trimis în teren pentru poienari pe: Stroie - Bej, Bunea (81 Rece), G. Radu, Năstase (55 Țurlea), Stan, I. Dumitru, Georgescu, Țol (78 L. Ion), I. Alexe, Roman (68 I. Vintilă).
Rezultatele acestei etape - aici.
Etapa viitoare, Triumf Poiana Câmpina va întâlni pe teren propriu formația CSO Boldești, în vreme ce brebenii vor juca în deplasare la CSO Băicoi.

La Bănești, Sportul Câmpina a avut parte de un adversar dificil, incomod, cu o denumire exotică, Arizona.

Meci cu o desfășurare incredibilă la Coada Izvor, acolo unde CS Câmpina nu a putut trece de gazdele de la CS Mănești, înregistrând prima remiză a sezonului.

Vineri după-amiază a avut loc primul meci al etapei, ultimul fiind programat duminică.

Fetele de la CS Câmpina au obținut o nouă victorie pe teren propriu, de această dată în fața formației CS Județean Prahova, cu scorul de 31-27.