Liga A Prahova, etapa a 6-a. Avancronici

Sport (Categoria articolului)

La sfârșitul acestei săptămâni au loc partidele etapei a 6-a din Liga A. Nu se detașează un ”cap de afiș”, dar sunt mai multe jocuri interesante. Iată programul complet și scurte avancronici și delegările arbitrilor:

Vineri, 20 septembrie, ora 17.00
Ploiești: Petrolul 95 Ploiești – CS Păulești
Locurile ocupate în clasament: Petrolul 95 Ploiești – locul 2, CS Păulești – locul 11.
Etapa precedentă: Teleajen Văleni – Petrolul 95 Ploiești 1-3; CS Păulești – Avântul Măneciu 3-0.
În ediția trecută de campionat: Petrolul 95 Ploiești – CS Păulești 1-3, pe 4 noiembrie 2018; CS Păulești – Petrolul 95 Ploiești 4-0, pe 18 mai 2019.
Arbitri: Valentin Dumitru - Andrei Sotir, Andrei Oprea.

Sâmbătă, 21 septembrie, ora 17.00
Breaza: Tricolorul Breaza – Teleajen Văleni
Locurile ocupate în clasament: Tricolorul Breaza – locul 6, Teleajen Văleni – locul 5.
Etapa precedentă: CS Brazi Negoiești – Tricolorul Breaza 4-3; Teleajen Văleni – Petrolul 95 Ploiești 1-3.
În ediția trecută de campionat: Teleajen Văleni – Tricolorul Breaza 4-2, pe 10 noiembrie 2018; Tricolorul Breaza – Teleajen Văleni 1-0, pe 25 mai 2019.
Arbitri: Ovidiu Oprea - Gabriel Gruia, Valentin Dumitrache.

Urlați: Unirea Urlați – CS Brazi Negoiești
Locurile ocupate în clasament: Unirea Urlați – locul 9, CS Brazi Negoiești – locul 7.
Etapa precedentă: Petrolul Băicoi – Unirea Urlați 0-7; CS Brazi Negoiești – Tricolorul Breaza 4-3.
În ediția trecută de campionat: nu s-au întâlnit.
Arbitri: Ciprian Piciu - Gabriel Răduță, Dragoș Pantilie.

Izvoarele: Tinerețea Izvoarele – Petrolul Băicoi
Locurile ocupate în clasament: Tinerețea Izvoarele – locul 13, Petrolul Băicoi – locul 16.
Etapa precedentă: AFC Brebu – Tinerețea Izvoarele 0-0; Petrolul Băicoi – Unirea Urlați 0-7.
În ediția trecută de campionat: nu s-au întâlnit.
Arbitri: Alexandru Chivu - Cristinel Damian, Laurențiu Iancu.

Duminică, 22 septembrie, ora 11.00
Plopeni: CSO Plopeni – AFC Brebu
Locurile ocupate în clasament: CSO Plopeni – locul 1, AFC Brebu – locul 10.
Etapa precedentă: CS Cornu – CSO Plopeni 2-2; AFC Brebu – Tinerețea Izvoarele 0-0.
În ediția trecută de campionat: CSO Plopeni – AFC Brebu 2-1, pe 9 septembrie 2018; AFC Brebu – CSO Plopeni 0-1, pe 23 martie 2019.
Arbitri: Paul Manu - Diana Florea, Alexandru Chioibașu.

Coada Izvorului: CS Mănești Coada Izvorului – CS Cornu
Locurile ocupate în clasament: CS Mănești Coada Izvorului – locul 15, CS Cornu – locul 8.
Etapa precedentă: Petrolistul Boldești – CS Mănești Coada Izvorului 3-2; CS Cornu – CSO Plopeni 2-2.
În ediția trecută de campionat: CS Mănești Coada Izvorului – CS Cornu 3-4, pe 2 septembrie 2018;  CS Cornu – CS Mănești Coada Izvorului 2-2, pe 17 martie 2019.
Arbitri: Nicolae Breoi - Bogdan Ciocoiu, Alexandru Cîrstea.

Strejnic: AS Strejnic – Petrolistul Boldești
Locurile ocupate în clasament: AS Strejnic – locul 14, Petrolistul Boldești – locul 4.
Etapa precedentă: FC Bănești – AS Strejnic 6-2; Petrolistul Boldești – CS Mănești Coada Izvorului 3-2.
În ediția trecută de campionat: AS Strejnic – Petrolistul Boldești 0-4, pe 2 septembrie 2018; Petrolistul Boldești – AS Strejnic 3-0, pe 15 martie 2019.
Arbitri: Mihai Motan - Doru Petre, Mădălina Crăciun.

Măneciu: Avântul Măneciu – FC Bănești
Locurile ocupate în clasament: Avântul Măneciu – locul 12, FC Bănești – locul 3.
Etapa precedentă: CS Păulești – Avântul Măneciu 3-2; FC Bănești – AS Strejnic 6-2.
În ediția trecută de campionat: Avântul Măneciu – FC Bănești 2-5, pe 21 octombrie 2018; FC Bănești – Avântul Măneciu 3-0, pe 4 mai 2019.
Arbitri: Mădălin Dicu - Emil Mateescu, Andrei Auraș.

3704 vizualizari

Comentarii

Campurile marcate cu * sunt obligatorii

Sport

3933 vizualizari
15 ian. 2021 18:21

Câmpineanca Georgeta Popescu a participat, la Innsbruck, la primele ei competiții de seniori, iar rezultatele au fost foarte bune

2 comentarii

În ianuarie anul trecut, câmpineanca Georgeta Popescu scria istorie pentru Câmpina, pentru România, pentru olimpismul mondial, fiind prima câștigătoare a probei de monobob la Jocurile Olimpice de Tineret, care s-au desfășurat la Lausanne, în Elveția.

1507 vizualizari
26 nov. 2020 11:26

Record național pentru înotătorul Darius Coman (Barracuda Câmpina) în proba de 100 m bras, la Campionatul Național de Cadeți

În perioada 22-29 noiembrie 2020, la bazinul olimpic din cadrul complexului de natație de la Târgoviște se desfășoară Campionatul Național de Cadeți 12-14 ani, competiție organizată de Federația Română de Natație și la care participă peste 200 de sportivi de la 42 de cluburi din țară. În proba de 100m bras - masculin, tânărul înotător Darius Coman, de la Clubul Barracuda Câmpina, a urcat pe cea mai înaltă treaptă a podiumului, timpul său (01:09:24) reprezentând nou record național.

Alte stiri recente

485 vizualizari
18 ian. 2021 21:41

Asociația ”Glasul Autismului” Câmpina a demarat un nou proiect cu finanțare externă

În luna ianuarie a acestui an, Asociația ”Glasul Autismului” Câmpina a demarat un nou proiect denumit ”Informați suntem mai puternici pentru copiii noștri”. Este un proiect cu finanțare externă, care se va desfășura pe durata a nouă luni la Câmpina.  Asociația a transmis în acest sens următorul comunicat de presă:

2461 vizualizari
18 ian. 2021 13:46

Monumentele istorice ale Câmpinei, înscrise în patrimoniul național și în patrimoniul cultural local

În Lista monumentelor istorice aprobată prin Ordin al Ministrului Culturii, Câmpina apare la toate cele patru categorii: monumente de arheologie, monumente de arhitectură, monumente de for public și monumente memoriale sau funerare. Din punct de vedere valoric, aceste monumente sunt incluse în grupa A (cele de valoare națională sau universală) ori în grupa B (cele reprezentative pentru patrimoniul cultural local).