La Piești, pe stadionul "Nicolae Dobrin", s-a desfășurat astăzi Campionatul Național Regional - Sud Muntenia la Atletism pentru Copii II și III, competiție la care CSS "Constantin Istrati" Câmpina, club coordonat de prof. Mihaela Marin, nu numai că a participat cu mai muilți copii talentați și de mare perspectivă, ci a obținut și cupa pentru clubul cu cele mai bune rezultate.
Elevii antenorilor Mihaela Marin, Jenica Bran și Nicolae Pavel au avut un bilanț remarcabil - trei medalii de aur, două de argint și cinci de bronz. Iată și rezultatele obținute:
David Marin - locul 1, triatlon cu aruncarea greutății, copii II
Bianca Morozan - locul 1, triatlon cu săritura în lungime, copii II
Giulia Nedelcu - locul 1, triatlon cu aruncarea mingii de oină, copi II
Gabriel Dobrea - locul 2, triatlon cu aruncarea greutății, copii II
Octavian Cristea - locul 2, triatlon cu săritura în lungime, copii III
Cristian Roșioru - locul 3, triatlon cu săritura în lungime, copii II
Echipa ștafetă mixtă 4x50m - locul 3, copii II
Ștefan Drosu - locul 3, triatlon cu săritura în lungime, copii III
Cătălina Jitaru - locul 3, triatlon cu aruncarea mingii de oină, copii III
Echipa de ștafeta mixtă - locul 3, copii III.
Felicitări tuturor celor implicați - sportivi, antrenori, părinți - care demonstrează prin aceste rezultate, precum și prin cele de la competiția de la București, pentru copii I, care a avut loc ieri, că școala câmpineană de atletism are viitorul asigurat.

Echipa de juniori sub 19 ani a CS Câmpina, antrenată de Roberto Opatchi, își reia antrenamentele luni, 29 iunie. De asemenea, s-a stabilit și programul primelor jocuri amicale, programul putând suferi, totuși, unele modificări.

În zilele de 20 și 21 iunie a avut loc Campionatul Municipiului București la atletism, competiție la care au fost prezenți și mai mulți sportivi de la CSS „Constantin Istrati” Câmpina.

De unde, la un moment dat, Câmpina avea o serie întreagă de terenuri de sport, de aveai de unde alege, acum, se suferă acut la acest capitol.

La finalul acestei săptămâni s-a desfășurat o nouă etapă, a 5-a, a Campionatului Național Individual de Motocros, la start aliniindu-se și mai mulți sportivi de la clubul câmpinean Lido.