Inspectoratul pentru Situaţii de Urgenţă Prahova a anunțat că a emis un mesaj RO-ALERT pentru a semnala prezența unui urs în zonele populate.
Din informațiile apelantului la sistemul unic de urgență 112, animalul este prins într-un gard, în comuna Valea Doftanei, sat Teșila, și poate pune în pericol viețile oamenilor din zona respectivă.
(Foto cu caracter ilustrativ)

Demersul nostru de a găzdui astfel de audiențe se bucură de interes, dacă avem în vedere numărul mare de întrebări pe care le-ați adresat prin intermediul nostru primarului municipiului Câmpina, Irina Nistor.

Consiliul Local Câmpina s-a întrunit miercuri la prânz, într-o ședință extraordinară, pentru a aproba actualizarea devizului general, a indicatorilor tehnico-economici și a sumei reprezentând finanțarea de la bugetul local pentru realizarea modernizării Străzii Orizontului, obiectiv finanțat prin Programul Național de Investiții ”Anghel Saligny”.

Lucrările de la celebrul proiect de reabilitare și extindere a rețelei de apă și canalizare din Câmpina dau foarte mari bătăi de cap părților implicate, iar cei care suferă sunt câmpinenii. Exemplul cel mai elocvent - "dureroasa" stradă Orizontului.

Am solicitat Inspectoratului Județean de Poliție un punct de vedere în urma semnalării de către un cititor CâmpinaTV.ro a unor acțiuni de vandalizare a unor autoturisme, noaptea trecută, în centrul municipiului Câmpina.