CONTACT
https://www.matosimobiliare.ro/
https://sanconfind.ro/
https://www.soceram.ro/

Moș Crăciun aduce Poliției Locale Câmpina o mașină Dacia Spring Extreme, 100% electrică și gratuită

- Actualitate -

Moș Crăciun aduce Poliției Locale Câmpina o mașină Dacia Spring Extreme, 100% electrică și gratuită

Prin intermediul voucherului de 120.000 lei oferit de Administrația Fondului de Mediu, Primăria Câmpina va achiziționa un autoturism Dacia Spring Extreme, full electric.

Mașina va fi folosită de Poliția Locală. După cum a afirmat primarul Irina Nistor în cadrul ședinței din 26 noiembrie 2024 a Consiliului Local Câmpina, voucherul de 120.000 lei a fost primit în luna martie a acestui an, termenul până la care putea fi folosit fiind inițial 25 noiembrie, prelungit apoi de AFM până la 15 decembrie 2024. Practic, datorită acestui voucher, achiziționarea mașinii nu va implica nicio cheltuială de la bugetul local.
Achiziția publică a fost deja făcută, contractul urmând să fie semnat cu Renault Commercial Roumanie SRL, prin împuternicit Service Auto Serus SRL București. Facem precizarea că astfel de vouchere au primit toate administrațiile locale care derulează Programul privind reducerea emisiilor de gaze cu efect de seră în transporturi, prin promovarea vehiculelor de transport rutier nepoluante şi eficiente din punct de vedere energetic.
(Foto cu caracter ilustrativ)


28 Nov 2024 11:43 1623 vizualizari


Comentarii






  • 30.11.2024 17:53 Luminița Tot mai buna era una de la Catena...ca ne - au intoxicat cu acea reclama....
  • 30.11.2024 06:14 Sandu Masina asta, sa fie ecologica 100% trebuie incarcata din curent verde. Statie de incarcate nu este. Statia de la liceul Energetic e ocupata de masinile directorului.
  • 29.11.2024 09:41 FLOREA CONSTANTIN De când au mașini....nu mai vezi unul pe jos.chiar și politia națională. Doar cu mașina se deplasează. BOIERI .Lucrurile urâte se văd .dlor.
  • 28.11.2024 13:04 Bogdan Știți bancul ala: Garcea nu e în stare sa conducă nici Dacia.Niste necalificați fără patalama,inutili societății.Pai nu aveau ei Insignia full option revendicata de ,,blajinul Horica " pe persoana fizica.Prietenii continua jaful pe banii mei și ai cetățeanului.Astia nu aduc plus valoare.Nimic nu e gratis.Cat la suta din bugetari își merita leafa.La patron nu faci planul îți arată usa
1217 vizualizari 26 Nov 2025 07:14 Virgiliu Nanu, președintele Consiliului Județean, anunță că circulația pe DN1 se va relua miercuri, la ora 18.00

Virgiliu Nanu, președintele Consiliului Județean, anunță că circulația pe DN1 se va relua miercuri, la ora 18.00

În a doua zi a lucrărilor pe D1, la trecerea de cale ferată de la Movila Vulpii, a continuat să se lucreze, fiind realizate lucrările la structură – cadrul șină–traverse a fost adus la cota corectă, iar stratul de piatră necesar a fost așezat și compactat.

citeste mai mult
1714 vizualizari 25 Nov 2025 11:41 Trei eleve de la Colegiul “Grigorescu” din Câmpina, pe podium la Cupa Liceelor Prahovene la dezbateri academice

Trei eleve de la Colegiul “Grigorescu” din Câmpina, pe podium la Cupa Liceelor Prahovene la dezbateri academice

Cupa Liceelor Prahovene la dezbateri academice a avut loc la Ploiești, în perioada 22-23 noiembrie 2025, și a reunit elevi de la cele mai bune licee din județ, copii pasionați de dezbateri interesante, cu argumente bine gândite, pe teme sociale de larg interes.

citeste mai mult
533 vizualizari 25 Nov 2025 10:20 580 abateri la peste o mie de transportatori de persoane și mărfuri verificați de polițiștii prahoveni

580 abateri la peste o mie de transportatori de persoane și mărfuri verificați de polițiștii prahoveni

În perioada 17 – 23 noiembrie 2025, polițiștii rutieri din cadrul Inspectoratului Județean de Poliție Prahova au acționat conform Programului European al Organizațiilor Polițiilor Rutiere – ROADPOL, pentru verificarea legalității efectuării transportului de mărfuri și persoane. 

citeste mai mult
1303 vizualizari 24 Nov 2025 16:14 Prima zi a lucrărilor pe DN1, la Movila Vulpii. Traficul pe rutele alternative a fost infernal

Prima zi a lucrărilor pe DN1, la Movila Vulpii. Traficul pe rutele alternative a fost infernal

Luni, 24 noiembrie, au început lucrările la trecerea la nivel cu calea ferată de la Movila Vulpii, iar traficul pe DN1 a fost închis și deviat pe rutele stabilite împreună cu Poliția Rutieră, CFR și Instituția Prefectului.

citeste mai mult
Actualitate Politică Social Eveniment Interviuri Sănătate Editorial Sport Anunțuri Joburi Turism

Termeni și condiții - Politica de confidențialitate - Politica cookies
© 2025 Câmpina TV