Primăria și Consiliul Local Breaza, Centrul Cultural ”Ion Manolescu” Breaza, în parteneriat cu Asociația Culturală ”Tatiana Stepa”, organizează în ultima săptămână a lunii martie, la Breaza, Gala folk ”Om bun”, în memoria lui Victor Socaciu, eveniment ajuns la a patra ediție.
Evenimentul va avea loc la Sala Amfiteatru a Primăriei Breaza în zilele de 27, 28 și 29 martie, începând cu orele 18.00, iar prețul unui bilet este de 35 lei.
În prima zi, miercuri, 27 martie, vor cânta Ducu Bertzi, Emeric Imre, Cătălin Stepa, Adrian Bezna, Tituș Constantin. A doua zi, joi, 28 martie, vor evolua Vasile Șeicaru, Mircea Vintilă, Sorina Bloj și David Gabriel, Florin Săsărman, Angela Marieșiu. Ultima zi a galei, vineri, 29 martie, îi va aduce în fața publicului pe Laurențiu Cazan, Cristian Buică, Majoy Gyozo, Vali Petcu, Niki Puchianu.

Muzica îndrăgită de pe coloanele sonorae ale unor animații devenite deja clasice a prin viață, sâmbătă seara, pe esplanada Casei Tineretului din Câmpina. A fost un concert pentru cei mici și cei mari, pentru copilul din sufletul fiecăruia dintre noi.

Cu o lună și câteva zile înaintea marelui concert aniversar de la Arenele Romane din București (20 de ani de activitate), trupa Vama a cântat la Câmpina, în Parcul Soceram, în cadrul evenimentului organizat de Asociația Câmpina Curată.

În Câmpina nu există loc mai frumos și mai potrivit pentru organizarea unor evenimente de neuitat pentru întreaga familie cum este Parcul Soceram. Iar Asociația Câmpina Curată a reușit și de această dată să aducă bucurie celor mici și celor mari prin tot ceea ce a pregătit și oferit pe 11 iunie 2026.

A explora lumea cu zâmbetul pe buze, cam aceasta ar fi esența lansării de carte de joi seara din cadrul Seratelor Culturale Elstar din Câmpina.