Cel mai nou, dar - din păcate - și cel mai puțin mediatizat muzeu din Câmpina este Muzeul Schițelor lui Nicolae Grigorescu. Acesta se află la etajul Casei Căsătoriilor, pe Bulevardul Culturii, una dintre cele mai frumoase zone ale Câmpinei.
Nu numai Castelul ”Iulia Hasdeu” a fost deschis de ”Noaptea muzeelor”, ci și acest muzeu, unde pot fi văzute schițele lui Nicolae Grigorescu, realizate în ultimii ani ai vieții marelui artist, aici la Câmpina.
Aproape o sută de persoane s-au oprit și la Muzeul Schițelor lui Grigorescu în seara de sâmbătă.
Vescan este astăzi unul dintre cei mai iubiți artiști ai muzicii hip-hop din România, iar acest lucru a fost demonstrat încă o dată, sâmbătă seara, la concertul susținut în centrul Câmpinei.
Este o mândrie pentru comunitatea noastră când primim astfel de vești.
Ediția 2025 a Câmpina Summer Park Music continuă sâmbătă, 12 iulie, cu un concert susținut de rapperul Vescan.
Vescan ca cânta live în Parcul Regele Mihai I din centrul Câmpinei, pe 12 iulie 2025, de la ora 20.00.