Pompierii din Câmpina au fost solicitați duminică seară la un incendiu în satul Pietriceaua, comuna Brebu.
La fața locului - după cum a declarat purtătorul de cuvânt al Inspectoratului pentru Situații de Urgență Prahova - au fost mobilizate trei autospeciale de stingere, o autocisternă și un echipaj SMURD. Incendiul se manifesta generalizat la nivelul unei anexe gospodărești, fiind extins și la acoperișul unei locuințe. De asemenea, au fost afectate de foc și două autoturisme. Suprafața totală afectată de flăcări - aproximativ 350 mp. Pompierii au reușit să localizeze incendiul și au depus eforturi pentru lichidarea acestuia. Din fericire, nu au fost raportate victime - a mai menționat sursa citată.
(Foto cu caracter ilustrativ)
Citește cele mai noi știri locale publicate pe CâmpinaTV.ro! Te invităm să devii membru al grupului nostru de Facebook - CâmpinaTV și grupului de Whatsapp (mesaj la 0733.388.425).
Fii parte a comunității CâmpinaTV.ro!

Pompierii militari prahoveni acționează, duminică seara, pentru localizarea și lichidarea unui incendiu de amploare produs într-o gospodărie din localitatea Brebu.

"Avem apă, dar aproape că nu o putem folosi", spuneau locuitorii din cartierul câmpinean Păcuri, în urmă cu câteva zile.

La nivelul municipiului Câmpina, autoritățile locale și operatorul de deszăpezire au fost pregătiți pentru intervenția la prima ninsoare.

A venit și prima ninsoare serioasă, la nivelul întregului județ, după ce în zona montană ninsoarea este deja o constantă de câteva săptămâni bune.