CONTACT

Câmpineanul Cristi Minculescu pleacă marți, 25 martie, într-o nouă expediție în Himalaya

- Actualitate -

Câmpineanul Cristi Minculescu pleacă marți, 25 martie, într-o nouă expediție în Himalaya

La începutul acestui an, Cristi Minculescu era invitatul unei emisiuni la CâmpinaTV.ro în cadrul căreia discutam și despre următoarea expediție în Himalaya.

În cadrul acelei emisiuni, pe care o puteți urmări AICI, ghidul câmpinean Cristi Minculescu ne prezenta o serie de detalii foarte interesante despre următoarea sa expediție în Himalaya, cel mai râvnit "monument" pentru orice iubitor al muntelui. Iar momentul acelei expediții a sosit... Marți, 25 martie, Cristi Minculescu pleacă, din nou, în Himalaya, dar de această dată în postura de ghid al unui grup.
Vor fi 20 zile de expediție de neuitat pentru toți membrii grupului. Țintele vor fi Everest Base Camp și Vârful Lobuche, cu o înălțime de 6.119 m. Vă vom ține la curent cu fragmente din jurnalul pe care Cristi Minculescu va încerca să-l țină, ziua cea mai importantă fiind cea în care vor urca pe vârful de peste 6.000 m - vor pleca de la bază la miezul nopții, iar în vârful ascensiunii lor ar trebui să ajungă după zece ore, în ceea ce va fi pentru toți membrii grupului, probabil, cel mai frumos moment al vieții lor.
Cu câteva zile înaintea plecării spre Nepal, de la Bâlea, unde se află într-o tabără, Cristi Minculescu ne-a declarat în exclusivitate pentru CâmpinaTV.ro: ”Merg în Himalaya ca ghid al unui grup de trei persoane, toți români, dar doi dintre ei stabiliți în Franța și o fată din București, deși la un moment dat se arăta interesat să meargă și cineva din Câmpina. Vom zbura prin Istanbul la Kathmandu, în Nepal, iar cele mai importante lucruri din această nouă expediție pentru mine sunt să ne întoarcem cu toții sănătoși și cu obiectivele atinse. Pentru mine personal, va fi al doilea vârf de peste 6.000m pe care îl ating”.

Citește cele mai noi știri locale publicate pe Câmpinatv.ro! Te invităm să devii membru al grupului nostru de Facebook - Câmpinatv și grupului de Whatsapp (0733.388.425).
Fii parte a comunității Câmpinatv.ro!
 


22 Mar 2025 08:38 1715 vizualizari


Comentarii






  • 22.03.2025 16:52 diss Felicitări și multă baftă!
1322 vizualizari 05 Mar 2026 19:58 Guvernul a deblocat posturile la noua creșă din Câmpina. Se pot face angajări

Guvernul a deblocat posturile la noua creșă din Câmpina. Se pot face angajări

Guvernul a aprobat astăzi, prin memorandum, scoaterea la concurs a posturilor necesare la creșele construite prin Programul "Sfânta Ana", finanțat prin PNRR. Este vorba despre angajarea de personal la 23 creșe din țară, printre care și cea de la Câmpina, din cartierul Voila.

citeste mai mult
535 vizualizari 05 Mar 2026 08:12 Percheziții de amploare și în Prahova, în ancheta privind uciderea câinilor fără stăpân în adăposturi private

Percheziții de amploare și în Prahova, în ancheta privind uciderea câinilor fără stăpân în adăposturi private

Polițiștii prahoveni pun în executare, în această dimineață, joi, 5 martie 2026, 20 de mandate de percheziție domiciliară, în două cauze penale. Din informațiile noastre, în Prahova este vorba de adăpostul de la Boldești - Scăeni și primăria din această localitate.

citeste mai mult
780 vizualizari 04 Mar 2026 14:27 Indicator rutier aproape de nivelul solului, pe un stâlp pietonal de pe trotuar

Indicator rutier aproape de nivelul solului, pe un stâlp pietonal de pe trotuar

La intrarea pe Aleea Zânelor din Câmpina a apărut un indicator rutier montat pe un stâlp care împiedică accesul autoturismelor pe trotuare.

citeste mai mult
856 vizualizari 04 Mar 2026 12:27 Accident spectaculos pe DN1. O mașină s-a răsturnat

Accident spectaculos pe DN1. O mașină s-a răsturnat

În urmă cu puțin timp, pe DN1, în apropierea localității Băicoi, a avut loc un accident rutier spectaculos.

citeste mai mult
Actualitate Politică Social Eveniment Interviuri Sănătate Editorial Sport Anunțuri Joburi Turism

Termeni și condiții - Politica de confidențialitate - Politica cookies
© 2026 Câmpina TV