În Sala Sporturilor de la Mioveni, CS Câmpina a câștigat semifinala turneului euro-regional la juniori IV.
La capătul unui meci pe care l-au dominat categoric, fetele Denisei Toma au învins cu scorul de 25-19 formașția ACS Muntenia Argeș și vor juca finala, astăzi, de la ora 13.30 cu învingătoarea din cealaltă semifinală a turneului, care este la acest moment în curs de desfășurare. Va fi o finală prahoveană, pentru că cealaltă semifinală se joacă între CSM Ploiești și CS Aricești.
CS Câmpina a folosit următorul lot: Ariana Moldoveanu, Mălina Bizadea, Sara Mărgărit, Teodora Ungureanu, Maya Mărgărit, Patricia Anca, Antonia Iordan, Lia Șerban, Raluca Duță, Antonia Pascu, Daria Tudorache, Sonia Olteanu, Lara Gugiu, Mara Dragomir. Antrenor: Denisa Toma.
Citește cele mai noi știri locale publicate pe Câmpinatv.ro! Te invităm să devii membru al grupului nostru de Facebook - Câmpinatv și grupului de Whatsapp (0733.388.425).
Fii parte a comunității Câmpinatv.ro!

În perioada 27 iunie - 4 iulie, la Costinești a avut loc Campionatul Național de Minibaschet, competiție la care a participat și echipa masculină a CS Câmpina, antrenor Cristina Potgieter.

Pe stadionul de atletism „Nicolae Mărășescu”, de la Craiova, au avut loc la finalul acestei săptămâni Campionatele Naționale de Atletism pentru sportivi sub 20 ani, competiție la care a fost reprezentat și CSS „Constantin Istrati” Câmpina.

Pe 18 iulie va avea loc reunirea lotului formației CS Câmpina, care a încheiat precedenta ediție a campionatului Ligii a a 4-a Prahova pe locul 5.

Promovată în Liga a 4-a, Muscelul Câmpina se pregătește deja, deocamdată, din punct de vedere administrativ, pentru a răspunde exigențelor noului eșalon.