CONTACT
https://www.matosimobiliare.ro/
https://sanconfind.ro/
https://www.soceram.ro/

Artiști din 58 țări expun la ediția a IX-a a Salonului Internațional de Artă Fotografică de la Câmpina

- Eveniment -

Artiști din 58 țări expun la ediția a IX-a a Salonului Internațional de Artă Fotografică de la Câmpina

Salonul Internațional de Artă Fotografică de la Câmpina a ajuns la ediția a IX-a, care s-a bucurat de un real succes din punct de vedere al participării.

Ca și celelalte ediții, și aceasta a fost organizată de Răzvan Băleanu și s-a derulat sub patronajul Societății Americane de Fotografie, al Uniunii Globale a Fotografiei și al Image Colleague Society din Statele Unite ale Americii. Și juriul a fost același - Jakab Tibor din Târgu Mureș, dr. Teodor Radu Pantea din Oradea și Mircea Anghel din Craiova.
În date exacte, această ediție a Salonului Internațional de Artă Fotografică de la Câmpina înseamnă 6.969 lucrări de la 462 autori din 58 țări din întreaga lume. 
”Participarea foarte numeroasă și foarte valoroasă ne-a ajutat să realizăm cea mai bună expoziție! Suntem foarte bucuroși că am primit o colecție extraordinară de lucrări! Am crescut numărul de premii la această ediție la 214 medalii și premii totale, pentru a putea recompensa cât mai mulți autori valoroși”, a declarat Răzvan Băleanu, inițiatorul și organizatorul acestui salon de artă fotografică.
Unele dintre cele mai frumoase fotografii pot fi văzute în cadrul unei expoziții la Casa Tineretului din Câmpina, expoziție care va rămâne deschisă până pe 4 februarie 2025.
De asemenea, o galerie a lucrărilor din cadrul acestui salon găsiți pe campinaexhibitions.net.

Citește cele mai noi știri locale publicate pe CâmpinaTV.ro! Te invităm să devii membru al grupului nostru de Facebook - CâmpinaTV și grupului de Whatsapp (mesaj la 0733.388.425).
Fii parte a comunității CâmpinaTV.ro!


04 Jan 2025 16:30 1057 vizualizari


Comentarii






450 vizualizari 08 Nov 2025 12:20 ”Nostalgii” cu parfum de toamnă târzie la vernisajul expoziției Elenei Toma și Cristianei Anton

”Nostalgii” cu parfum de toamnă târzie la vernisajul expoziției Elenei Toma și Cristianei Anton

Foaierul Casei de Cultură ”Geo Bogza” din Câmpina a fost vineri seara gazda unui vernisaj al expoziției intitulate ”Nostalgii”, în cadrul căreia au expus Cristiana Anton și Elena Toma.

citeste mai mult
344 vizualizari 08 Nov 2025 10:26 Seratele Culturale Elstar. Strănepoata lui Ioan Slavici și-a lansat cel mai recent volum

Seratele Culturale Elstar. Strănepoata lui Ioan Slavici și-a lansat cel mai recent volum

Librăria Elstar din centrul municipiului Câmpina a găzduit o nouă ediție a Seratelor Culturale Elstar, fiind o seară dedicată literaturii contemporane și dialogului cu cititorii.

citeste mai mult
496 vizualizari 04 Nov 2025 19:25 Seratele Culturale Elstar. Pădurile își vor spune povestea...

Seratele Culturale Elstar. Pădurile își vor spune povestea...

Vineri, 7 noiembrie, de la ora 17.30, va avea loc o nouă ediție a Seratelor Culturale Elstar de la Câmpina, invitată fiind scriitoarea Cristina Struțeanu, care își va lansa volumul ”Mai departe... Mai aproape... Fetele pădurii”.

citeste mai mult
3036 vizualizari 01 Nov 2025 18:38 Lorena Crintea – “Femeia de afaceri a anului 2025”. Trofeul i-a fost acordat la Gala Topul Firmelor Prahovene 2025, organizată de CCI

Lorena Crintea – “Femeia de afaceri a anului 2025”. Trofeul i-a fost acordat la Gala Topul Firmelor Prahovene 2025, organizată de CCI

Cea de-a 32-a ediție a Galei Topul Firmelor Prahovene a avut loc vineri, 31 octombrie 2025, la Complexul Ramatuelle din Păulești.

citeste mai mult
Actualitate Politică Social Eveniment Interviuri Sănătate Editorial Sport Anunțuri Joburi Turism

Termeni și condiții - Politica de confidențialitate - Politica cookies
© 2025 Câmpina TV