Primele puncte în deplasare pentru Sportul Câmpina au venit la Bordeni, acolo unde elevii lui ”Mara” Ciobotaru s-au impus mai clar decât o arată scorul final, de 2-1.
Câmpinenii au deschis scorul în minutul 10, prin Bâtu, care a înscris din apropiere după o respingere a portarului la un șut al lui M. Dogaru, excelent servit de G. Radu. La finalul primei jumătăți de oră a meciului, fază la indigo și câmpinenii conduceau cu 2-0.
Golul de onoare al gazdelor nu a mai contat în economia partidei, victoria Sportului fiind dedică jucătorilor Andrei Coman și Andrei Spoială, care și-au aniversat, chiar în ziua meciului, onomastica.
Sportul Câmpina a trimis în teren pentru acest joc următoarea formulă: Pop - Prisnel, Neagu, G. Radu, M. Dogaru, Bâtu, Biro, Coman, Țigănuș, Rădulescu, Stanciu. Rezerve au fost: S. Petre - Căfădaru, Țapu, A. Spoială, M. Popescu, Basma.
Etapa viitoare, ultima a turului, Sportul Câmpina va întâlni formația CS Strejnic, pe teren propriu, la Câmpina.

La acest final de săptămână, la București a avut loc Campionatul Național de Atletism pentru sportivi sub 20 ani.

Derby-ul Câmpinei s-a disputat la... Bănești, o anomalie care arată lipsa de interes a câmpinenilor pentru fotbal. Dar, dincolo de acest detaliu, jocul a fost unul animat, cu destule faze frumoase.

În prima etapă a returului, CS Câmpina a avut o deplasare dificilă la Vărbilău, în fața unui adversar incomod.

A început returul campionatului Ligii a 4-a. Iată rezultatele și clasamentul la zi: