CONTACT
https://miras.ro/
https://www.matosimobiliare.ro/
https://sanconfind.ro/
https://floricon.ro/
https://www.soceram.ro/

Incendiu în această dimineață la Secăria. Au ars o casă și anexele gospodărești

- Actualitate -

Incendiu în această dimineață la Secăria. Au ars o casă și anexele gospodărești

Pompierii militari prahoveni au fost solicitați, vineri dimineață, în jurul orei 4.45, să intervină la un incendiu produs la o locuință din comuna Secăria.

Progresiv, pentru gestionarea operativă a evenimentului, la fața locului au fost mobilizate trei autospeciale de stingere, o autocisternă și un echipaj SMURD, forțe de la Punctele de Lucru Comarnic și Valea Doftanei, precum și de la Detașamentul de Pompieri Sinaia.
La sosirea pompierilor, flăcările se manifestau generalizat la o casă și anexele aferente, pe o suprafață de aproximativ 250 mp. Salvatorii au acționat pentru localizarea incendiului, împiedicând propagarea acestuia la vecinătăți, ulterior depunând eforturi pentru lichidare. Din fericire, nu au existat persoane surprinse de incendiu, evenimentul nefiind soldat cu victime.
Cauza probabilă de incendiu urmează să fie stabilită, a mai menționat purtătorul de cuvânt al Inspectoratului pentru Situații de Urgență Prahova. 

(Foto cu caracter ilustrativ)


15 Nov 2024 09:12 1577 vizualizari


Comentarii






  • 17.11.2024 09:43 cetatean ISU/Primaria/Politia trebuie sa verifice si sa solutioneze problema accesului la un eventual incendiu pe str Victoriei nr 10(de exemplu)! In prezent accesul este posibil pe cele 2 ramuri ale str Victoriei care se desprind din str Ana Ipatescu(pe lateralele proprietatii Casa regatului lui Iehova), DAR ISU NU AR PUTEA TRECE DIN CAUZA AUTO PARCATE PE AMBELE SENSURI DE CIRCULATIE! Semne de interzicere parcare pe un sens de circulatie sunt necesare! Si urmarirea respectarii interdictiei respective!
259 vizualizari 28 May 2026 17:14 La ieșirea din Câmpina spre Cornu se lucrează la consolidarea terenului afectat de o alunecare masivă

La ieșirea din Câmpina spre Cornu se lucrează la consolidarea terenului afectat de o alunecare masivă

Începute în urmă cu două săptămâni, lucrările la Bulevardul Carol I din Câmpina, la ieșire din municipiu spre Cornu și DN1, se desfășoară într-un ritm bun.

citeste mai mult
189 vizualizari 28 May 2026 16:30 Pe 9, 16 și 23 iunie, Castelul „Iulia Hasdeu” din Câmpina va fi închis din cauza unor lucrări

Pe 9, 16 și 23 iunie, Castelul „Iulia Hasdeu” din Câmpina va fi închis din cauza unor lucrări

Primăria municipiului Câmpina a anunțat că în zilele de marți, 9 iunie, 16 iunie și 23 iunie, Castelul „Iulia Hasdeu” va fi închis publicului.

citeste mai mult
604 vizualizari 28 May 2026 16:23 Pompierii câmpineni au intervenit la un incendiu. O casă și o parte din anexe au fost afectate

Pompierii câmpineni au intervenit la un incendiu. O casă și o parte din anexe au fost afectate

Un apel la 112 a anunțat izbucnirea unui incendiu în comuna Filipeștii de Târg, sat Mărginenii de Jos.

citeste mai mult
360 vizualizari 28 May 2026 15:08 La Câmpina, toaletările de copaci vor mai avea loc doar pentru situațiile care prezintă un pericol

La Câmpina, toaletările de copaci vor mai avea loc doar pentru situațiile care prezintă un pericol

În lunile martie și aprilie, la Câmpina s-au efectuat o serie de lucrări de toaletare a arborilor, dar pentru că nu era aprobat bugetul local, totul s-a rezumat la cota de 1/12 lunar din cheltuielile efectuate anul anterior.

citeste mai mult
Actualitate Politică Social Eveniment Interviuri Sănătate Editorial Sport Anunțuri Joburi Turism

Termeni și condiții - Politica de confidențialitate - Politica cookies
© 2026 Câmpina TV