La Câmpulung Muscel a avut loc sâmbătă, 6 aprilie, ultima competiție de atletism indoor a sezonului - Campionatul Național Regional pentru Copii II și III. Aici au concurat sportivi din județele Argeș, Dâmbovița, Prahova, Ialomița, Călărași, Teleorman și Giurgiu, Câmpina fiind reprezentată de 16 sportivi legitimați la CSS "Constantin Istrati", club coordonat de Mihaela Marin. Rezultatele micuților sportivi câmpineni au fost foarte bune - șase medalii, din care două de aur și patru de bronz.
Iată și numele și performanțele medaliaților de la clubul câmpinean:
David Marin (antrenor Mihaela Marin) - locul I, biatlon 3 (aruncarea greutății și 50m), copii II, 801 puncte;
Octavian Cristea (antrenor Mihaela Marin) - locul I, biatlon 1 (50m și săritura în lungime), copii III, 1.019 puncte;
Bianca Morozan (antrenor Jenica Bran) - locul III, biatlon (50m garduri și săritura în lungime), copii II;
Giulia Nedelcu (antrenor Jenica Bran) - locul III, biatlon 2 (săritura în înălțime și 50m), copii II;
Gabriel Dobrea (antrenor Jenica Bran) - locul III, biatlon 3 (aruncarea greutății și 50m), copii II;
Norbert Chițu (antrenor Mihaela Marin) - locul III, biatlon 3 (aruncarea greutății și 50m), copii III.

În zilele de 20 și 21 iunie a avut loc Campionatul Municipiului București la atletism, competiție la care au fost prezenți și mai mulți sportivi de la CSS „Constantin Istrati” Câmpina.

De unde, la un moment dat, Câmpina avea o serie întreagă de terenuri de sport, de aveai de unde alege, acum, se suferă acut la acest capitol.

La finalul acestei săptămâni s-a desfășurat o nouă etapă, a 5-a, a Campionatului Național Individual de Motocros, la start aliniindu-se și mai mulți sportivi de la clubul câmpinean Lido.

Sportul Câmpina a făcut o figură onorabilă în ultima etapă, în deplasarea de la Cocorăștii Colț, în condițiile în care a avut absențe foarte multe și a făcut deplasarea cu majoritate din lot fiind juniori.