UPDATE ora 16.50 - Circulația se desfășoară normal pe ambele benzi ale DN1, pe sensul de mers spre Câmpina.
UPDATE ora 16.00 - Banda nr. 2 a sensului Ploiești - Câmpina a fost redată circulației. Referitor la cauzele producerii accidentului, din primele cercetări a reieșit că unul dintre autoturisme a acroșat lateral o mașină de pe banda a doua, după care a intrat în coliziune cu autoturismul din fața sa. Această a treia mașină a fost proiectată în cea de-a patra, care circula în față, apoi a ieșit în afara părții carosabile și s-a răsturnat pe câmp.
UPDATE - Poliția informează că traficul a fost deviat pe ruta DN1 - Liliești - Băicoi - DN1.
Pe DN1, pe raza localității Băicoi, pe sensul de mers Ploiești - Câmpina a avut loc un accident de circulație în care au fost implicate patru autoturisme, în care se aflau cinci persoane.
Deocamdată nu se cunosc cauzele producerii accidentului, dar impactul a fost destul de serios, având în vedere că unul dintre autoturisme a părăsit carosabilul, răsturnându-se pe câmp. Conform purtătorului de cuvânt al ISU Prahova, Raluca Vasiloae, au intervenit la fața locului două echipaje de descarcerare, două echipaje de prim-ajutor și un echipaj de stingere a unui eventual incendiu. Trei dintre cei cinci ocupanți ai autoturismelor au fost asistați medical la locul accidentului și transportați la Unitatea de Primiri Urgențe a Spitalului Județean Prahova. De asemenea, conform purtătorului de cuvânt al IJP Prahova, traficul este blocat pe ambele benzi ale sensului Ploiești - Câmpina. Vom reveni.
Sursa foto - ISU Prahova

În toamna anului trecut, Consiliul Local Câmpina a aprobat indicatorii tehnico-economici și devizul general pentru construirea unui zid de sprijin pe Strada Petrolistului, la blocurile sociale pentru romi.

Primăria Câmpina a finalizat procedura de achiziție publică pentru demolarea cinematografului. Lucrările vor fi executate de o firmă din Cluj-Napoca, valoarea contractului fiind de 288.889,71 lei fără TVA.

Un cititor CâmpinaTV.ro ne-a transmis o imagine surprinsă în cursul acestei zile în cartierul Muscel, la intersecția străzilor I.H. Rădulescu cu Bucegi.

Din vara anului trecut, firma Just Civil Engineering SRL Ploiești, cea care a executat lucrările în cadrul proiectului privind eficientizarea energetică a Spitalului Municipal, a dat în judecată Primăria Câmpina, dosarul fiind pe rolul Tribunalului Prahova.