Probleme mari de trafic în această dimineață pe DN1, în zona orașului Bușteni.
UPDATE - În jurul orei 9.30, trafic a revenit la normal.
La km 132, în zona Centrului comercial Lidl, din Bușteni, sensul de mers Câmpina - Brașov, traficul rutier este blocat. Un ansamblu de vehicule ar fi agățat un parapet, a informat purtătorul de cuvânt al Inspectoratului Județean de Poliție Prahova.
Vom reveni.
(Foto cu caracter ilustrativ)

Așa cum vă anunțam în articolele noastre anterioare, din luna februarie, în municipiul Câmpina au început să intre treptat în funcțiune insulele ecologice digitalizate achiziționate printr-un proiect cu fonduri europene.

Puțin înaintea orei 12.00, în cursul zilei de miercuri, 11 martie, în centrul Câmpinei a avut loc un accident rutier.

"Drumul surpat de la Câmpina a intrat în administrarea Consiliului Județean Prahova și va fi reabilitat până la Paști", spunea președintele CJ Prahova, Virgiliu Nanu, pe 6 februarie 2026. Ne-am exprimat încă de atunci îndoiala cu privire la respectarea acestui termen, dar am apreciat optimismul președintelui CJ.

Câmpina, cartierul Voila... Strada Voila, în apropierea intersecției cu Strada Buciumului, la ultima stație de autobuz înaintea Spitalului de Psihiatrie Voila.