CONTACT

37 de medalii pentru sportivii de la AIKO Câmpina la Campionatul Național de Arte Marțiale

- Sport -

Campionatul Național de Arte Marțiale a avut loc la sfârșitul săptămânii trecute, în perioada 7-8 martie, la Voluntari, în sala ”Gabriela Szabo”. Au participat 630 de sportivi de la 41 de cluburi din întreaga țară, printre care și 26 de sportivi de la Clubul Sportiv AIKO Câmpina.

Compartarea sportivilor câmpineni conduși de antrenorul Gabriel Timofte a fost una foarte bună, ei obținând 37 de medalii, dintre care 8 de aur, 7 de argint și 22 de bronz. Iată rezultatele sportivilor câmpineni: