1.340 locuri sunt scoase la concurs la Școala de Agenți de Poliție ”Vasile Lascăr” Câmpina în sesiunea care a început miercuri, 24 aprilie, și va avea examenul pe 15 iunie.
Potrivit calendarului aprobat la nivelul Ministerului de Interne, înscrierile se realizează până pe 14 mai. Apoi, în perioada 25-31 mai, pe centre, are loc testarea aptitudinilor fizice, pe 15 iunie este proba de evaluare a cunoștințelor, iar în perioada 19 iunie - 12 iulie are loc examinarea medicală. Ulterior, vor fi anunțate rezultatele finale.

Un cititor CâmpinaTV.ro ne-a transmis această imagine surprinsă marți, 12 mai, în jurul orei 18.10, în parcarea Complexului comercial Penny din Câmpina.

După vijeliile din ultimele 24 ore de la Câmpina, marți, puțin după orele prânzului, locuitorii de la Căminul Petrol din Câmpina au sesizat administrația locală - proprietara imobilului - și pompierii în privința ridicării unei părți a acoperișului.

Furtuna puternică din această dimineață nu a rămas fără urmări în Câmpina.

Polițiștii prahoveni au pus în executare, la data de 12 mai 2026, trei mandate de percheziție domiciliară la mai multe imobile situate, în municipiul Ploiești, într-un dosar penal ce vizează săvârșirea infracțiunilor de înșelăciune în formă continuată, complicitate la înșelăciune, șantaj și furt.