Un nou accident rutier s-a produs vineri după-amiază, la Brebu, în acesta fiind implicat un minor de 11 ani pe o trotinetă electrică.
În urma cercetărilor, polițiștii au constatat faptul că un minor de 11 ani ar fi condus o trotinetă electrică pe Strada Matei Basarab din comuna Brebu și ar fi intrat în coliziune cu un autoturism condus de o femeie de 36 ani. În urma producerii accidentului rutier a rezultat vătămarea corporală a minorului care a fost transportat la spital pentru acordarea de îngrijiri medicale de specialitate.
Ambii conducători de vehicule au fost testați cu aparatul etilotest, rezultatele fiind negative.
Cercetările sunt continuate pentru stabilirea cu exactitate a împrejurărilor producerii accidentului și dispunerea măsurilor legale ce se impun, în cadrul unui dosar penal întocmit sub aspectul săvârșirii infracțiunii de vătămare corporală din culpă, a mai informat purtătorul de cuvânt al Inspectoratului Județean de Poliție Prahova.
(Foto cu caracter ilustrativ)
Citește cele mai noi știri locale publicate pe CâmpinaTV.ro! Te invităm să devii membru al grupului nostru de Facebook - CâmpinaTV și grupului de Whatsapp (mesaj la 0733.388.425).
Fii parte a comunității CâmpinaTV.ro!

Zarvă mare vineri seară în cartierul Câmpinița pe Aleea Luminii, acolo unde mai multe echipaje de pompieri au intervenit la un incendiu.

Un cititor CâmpinaTV.ro ne-a transmis această imagine surprinsă în cursul zilei de joi, 26 februarie, pe Strada IL Caragiale, din Câmpina.

După ce a fost predat Consiliului Județean, tronsonul de drum surpat de la ieșirea din Câmpina spre Cornu a revenit în atenția autorităților.

Pe lista plângerilor prealabile la adresa unor hotărâri ale Consiliului Local Câmpina, situație prezentată de Monica Voicu. șeful Serviciului Juridic din Primăria Câmpina, în ședința ordinară de joi după-amiază, s-a aflat și o solicitare mai bizară.