CONTACT
https://www.matosimobiliare.ro/
https://sanconfind.ro/
https://www.soceram.ro/

Telemeaua proaspătă și naturală de la Provița de Jos, vedeta Pieței de weekend

- Actualitate -

Telemeaua proaspătă și naturală de la Provița de Jos, vedeta Pieței de weekend

Bucurați-vă de gustul autentic al naturii cu telemeaua proaspătă și delicioasă de la producătorii locali din Provița de Jos!

În fiecare weekend, piața din centrul comunei Provița de Jos devine locul unde tradiția și calitatea se întâlnesc.
Telemeaua producătorilor locali este preparată cu grijă, urmând rețete transmise din generație în generație, din lapte proaspăt de la animale crescute în libertate pe Dealurile Subcarpaților. Fără aditivi artificiali sau conservanți, fiecare bucată de telemea păstrează gustul pur și bogat al laptelui proaspăt, oferindu-vă o experiență culinară autentică și sănătoasă.

De ce să alegeți telemeaua de la Provița de Jos?
- Naturală 100%: Ingrediente simple și proaspete, fără compromisuri.
- Gust autentic: O explozie de arome care vă amintește de gustul copilăriei.
- Producție locală: Susținem comunitatea și meșteșugul tradițional din Provița de Jos.
- Sursă de nutrienți: Bogată în calciu și proteine esențiale pentru o dietă echilibrată.
- Ideală pentru orice masă: Savurați-o simplă, în salate, plăcinte sau alături de legume proaspete.
Vă invităm să vizitați Piața locală de weekend din centrul comunei pentru a descoperi gustul inconfundabil al telemelei proaspete de la Provița de Jos. Faceți o alegere sănătoasă și susțineți producătorii locali!

Proiectul Piața de weekend – “Amenajarea unui spațiu de promovare și comercializare a produselor locale ale producătorilor agricoli de pe raza comunei Provița de Jos” este finanțat prin Strategia de Dezvoltare Locală 2014-2020 a GAL Dealurile Sultanului, PNDR 2014-2020.


10 May 2025 07:58 2923 vizualizari


Comentarii






  • 13.05.2025 07:17 Bogdan Daca erau afisate si preturile parca ar fi fost mai completa informatia. Merg pana acolo ca sa constat ca nu-mi convine pretul si nici nu ma pot tocmi !?...Nu se merita si tocmai de aceea piata are de pierdut. Nu este vorba despre un mercurial ci doar despre o informare necesara si corecta a cumparatorului de buna credinta...
201 vizualizari 01 Dec 2025 18:49 Tineri din Bănești au cumpărat și distribuit apă populației

Tineri din Bănești au cumpărat și distribuit apă populației

Comuna Bănești se numără printre cele 13 localități din Prahova afectate de criza apei.

citeste mai mult
3963 vizualizari 01 Dec 2025 18:03 Luni, 8 decembrie, se va relua furnizarea apei la Câmpina, prin HidroPrahova

Luni, 8 decembrie, se va relua furnizarea apei la Câmpina, prin HidroPrahova

După întâlnirea de la Barajul Paltinu de luni după-amiază, la care ministrul Diana Buzoianu nu a mai ajuns, s-au luat o serie de decizii.

citeste mai mult
2811 vizualizari 01 Dec 2025 13:35 Bazinul de apă curată de la Lunca Mare este avariat, astfel că nu se puteau face rezerve de apă. Reparația sa ar dura... 32 luni!

Bazinul de apă curată de la Lunca Mare este avariat, astfel că nu se puteau face rezerve de apă. Reparația sa ar dura... 32 luni!

Criza apei continuă la Câmpina și în alte localități din Prahova și Dâmbovița, peste 120.000 oameni fiind afectați.

citeste mai mult
3173 vizualizari 01 Dec 2025 06:53 Duminică noaptea, la Câmpina a ajuns primul transport cu apă potabilă din rezerva de stat. Luni, 1 Decembrie, începe distribuirea către populație

Duminică noaptea, la Câmpina a ajuns primul transport cu apă potabilă din rezerva de stat. Luni, 1 Decembrie, începe distribuirea către populație

În noaptea de duminică spre luni, la Câmpina a ajuns primul transport cu apă potabilă îmbuteliată, care va fi distribuită populației începând cu 1 Decembrie.

citeste mai mult
Actualitate Politică Social Eveniment Interviuri Sănătate Editorial Sport Anunțuri Joburi Turism

Termeni și condiții - Politica de confidențialitate - Politica cookies
© 2025 Câmpina TV