Un cititor CâmpinaTV.ro ne-a transmis o imagine surprinsă chiar în cursul zilei de joi, 10 aprilie 2025, pe Strada I.H. Rădulescu, în apropierea curbei care coboară spre Lacul Bisericii.
Chiar dacă mai și ninge, totuși, este vremea în care se curăță vegetația, inerent rămânând o serie de deșeuri vegetale pe care oamenii le scot la porți. Acum, este de înțeles această situație, dar de aici și până la imaginea surprinsă de cititorul nostru este... cale lungă. ”Eu, ca pieton, pe unde ar trebui să trec?!”, se întreabă retoric cititorul nostru.
Citește cele mai noi știri locale publicate pe CâmpinaTV.ro! Te invităm să devii membru al grupului nostru de Facebook - CâmpinaTV și grupului de Whatsapp (mesaj la 0733.388.425).
Fii parte a comunității CâmpinaTV.ro!

Miercuri, 1 iulie, este data de la care crește valoarea amenzilor, odată cu mărirea salariului minim brut, față de care se raportează și punctul de amendă.

De miercuri, 1 iulie, Poliția Locală Câmpina își schimbă programul de lucru, odată cu intrarea în vigoare a prevederilor privind diminuarea personalului.

A fost nevoie de criza apei din decembrie anul trecut pentru ca autoritățile să conștientizeze importanța reabilitării Bazinului de Apă Curată de la Lunca Mare - Șotrile, aflat în aval de Barajul Paltinu pe râul Doftana.

Începând de luni, 29 iunie, 82 tineri polițiști, absolvenți ai Școlii de Agenți de Poliție „Vasile Lascăr” Câmpina, au făcut primul pas în cariera lor profesională, alăturându-se colectivului Inspectoratului de Poliție Județean Prahova.