Un cititor CâmpinaTV.ro ne-a transmis în cursul serii de duminică, 23 iunie, câteva imagini realizate pe Strada Primăverii din Câmpina.
Cititorul nostru s-a declarat exasperat de "civilizația" câmpineană, una care lasă mizerie pe stradă, aruncă hârtii chiar pe lângă coșul de gunoi sau la doi pași de acesta, fără a lăsa să se vadă că i-ar păsa câtuși de puțin de aspectul acestui oraș. Fără a vrea să facă un act de bravură din acest lucru, cititorul nostru a strâns mizeria din jurul mai multor coșuri de gunoi de pe Strada Primăverii și le-a lăsat în saci ai operatorului de salubritate lângă acele coșuri de gunoi. Un gest și o situație care vorbesc despre civilizație, mizerie și... spirit civic aici, la noi, în Câmpina.
Vă reamintim că dacă surprindeți imagini care considerați că pot deveni o știre sau prin care doriți să atrageți atenția autorităților asupra unei probleme, ni le puteți transmite pe numărul de whatsapp 0733.388.425.

Într-un context mai larg al discuției legate de semafoare, la capitolul „Diverse” al celei mai recente ședințe ordinare a Consiliului Local Câmpina, a existat și o dezvăluire a unui consilier local.

Comisarii Gărzii de Mediu de la Comisariatul Județean Prahova au aplicat o amendă de 60.000 lei unui operator economic din Câmpina care efectua dezmembrări auto ilegale, fără a avea autorizație de mediu.

Pompierii militari din cadrul Detașamentului Câmpina au intervenit miercuri după-amiază pentru localizarea și lichidarea unui incendiu produs la o locuință din comuna Bănești, satul Bănești, pe drumul care face legătura cu satul Urleta.

Demersul nostru de a găzdui astfel de audiențe se bucură de interes, dacă avem în vedere numărul mare de întrebări pe care le-ați adresat prin intermediul nostru primarului municipiului Câmpina, Irina Nistor.