Surpriză neplăcută duminică pentru jucătorii și suporterii formației Tricolorul Breaza, în jocul de pe stadionul Parc, echipa oaspete, CS Brazi, aliniind la start doar șapte jucători, adică numărul minim pentru ca meciul să se poata disputa. După CS Strejnic, CS Brazi este a doua echipă din eșalonul considerat de elită al fotbalului județean care apelează la o astfel de ”tactică” descalificantă pentru competiție, pentru adversari, spectatori și... fotbal.
Brezenii, pregătiți de antrenorul Costin Plăvache, au marcat repede cinci goluri, prin Duricu, Negotei, Dumitru, Burlacu și Mușea, după care un jucător al oaspeților s-a ”accidentat” și a părăsit terenul de joc, arbitrul Alina Năstase fiind nevoită să pună capăt partidei.
Tricolorul a aliniat următorul ”11”: Negreanu - Petrescu, O. Gheorghe, Burlacu, Mușea, Badea, Duricu, Popa, Dumitru, Negotei, Ioniță.
Rezultatele complete ale etapei - aici.
Etapa viitoare, brezenii vor juca în deplasare în fața formației Teleajen Văleni.
(Foto - Facebook.com/CSOTricolorulBreaza)

Etapa finală a Campionatului Național de Probe Combinate la atletism a avut loc timp de două zile, sâmbătă și duminică, în Sala ”Ioan Soter” din București.

Înaintea primului meci oficial din acest an, Muscelul Câmpina a ales un adversar mai modest, CSC Berceni (locul 10, în Seria Vest, Liga a 6-a), jocul având loc pe sinteticul de la Parc Vest din Ploiești.

Gabriela Roiniță și Sofia Robu, două sportive ale secției handbal a CS Câmpina, au fost convocate la Selecționata Regiunilor, un proiect inițiat de Federația Română de Handbal și realizat în colaborare cu Asociațiile Județene de Handbal.

Finalul sezonului 2024-2025 însemna pentru FC Bănești o clasare pe locul 7 în Liga A Prahova. Vara ce urma avea să fie atât de fierbinte, încât a dus la dispariția acestei echipe și, odată cu ea, o frumoasă tradiție.