Câștigătorii Câmpina Open MTB 2019 pentru fiecare categorie a competiției

Eveniment (Categoria articolului)

A VIII-a ediție a competiției cicliste Câmpina Open MTB - Race for Autism, desfășurată pe 1 septembrie, a fost un succes. Peste 400 de cicliști profesioniști și amatori s-au înscris la startul ediției din acest an, iar atmosfera pe platoul Muscel a fost extraordinară, ca de fiecare dată. Fondurile strânse din taxa de înscriere vor fi folosite în beneficiul copiilor cu autism. Vă reamintim, Câmpina Open MTB - Race for Autism este un eveniment sportiv organizat de Fundația Romanian Angel Appeal și Asociația Glasul Autismului cu sprijinul mai multor parteneri și sponsori. Pentru noi, CâmpinaTV.ro, a fost o bucurie să fim și în acest an parteneri media ai evenimentului.

Categoria Elite
Locul I – Andrei Cojanu (Ploiești, UVT Devron West Cycling Team)

Categoria Master masculin
Locul I – Ciprian Roșca (București, BikeXpert)
Locul II – Nicușor Panaitescu (Ploiești, CS Conpet Ploiești)
Locul III – Ciprian Buda (București, CS Gratzu)

Categoria Master feminin
Locul I – Cecilia Dâlvaru (București, Scott Faresim Team)

Categoria adulți traseu lung - masculin 18-29 ani
Locul I – Ciprian Comișan (Tulcea, BikeXpert Racing Team)
Locul II –George Ciprian Oniță (Ploiești, Outdoor&Bike)
Locul III – Alexandru Grozea (Brașov, Outdoor&Bike)

Categoria adulți traseu lung - feminin 18-29 ani
Locul I – Alexandra Cristina Goia (București)
Locul II – Ana Maria Gliga (Galați)

Categoria adulți traseu lung - masculin 30-39 ani
Locul I – Cătălin Maxim (București, Maxim)
Locul II – Mihai Răzvan Puiu (Ploiești, Emmendue)
Locul III – Daniel Bogdan Parcata (București)

Categoria adulți traseu lung - feminin 30-39 ani
Locul I – Monica Mănicuță (București, BikeXpert Racing Team)
Locul II – Andreea Brustan (București)
Locul III – Luiza Loloiu (Măneciu)

Categoria adulți traseu lung - masculin 40-49 ani
Locul I – Cătălin Nițu (Pucioasa)
Locul II – Valentin Drobczyk (București, Roata Way)
Locul III – Ghenadie Nipomici (Voluntari, Roata Way)

Categoria adulți traseu lung - feminin 40-49 ani
Locul I – Delia Vîlvoi (București, Sandybell)

Categoria adulți traseu lung - masculin 50+
Locul I – Esben Rod (Tulcea, Euxin)
Locul II – Cătălin Ursachi (București)
Locul III – Costel Rusa (Ocnița, MTB Ocnița)

Categoria traseu scurt – masculin 18-29 ani
Locul I – Vasile Donos (Câmpina)
Locul II – Marius Dragnea (Dărmănești)
Locul III – Emanuel Dragnea (Dărmănești)

Categoria traseu scurt – feminin 18-29 ani
Locul I – Raluca Andronic (București)

Categoria traseu scurt – masculin 30-39 ani
Locul I – Gabriel Daițoiu (Ploiești, Emmedue)
Locul II – George Daniel Brînzescu (Câmpina)
Locul III – Alexandru Micescu (Călărași, Călărași Cycling Team)

Categoria traseu scurt – feminin 30-39 ani
Locul I – Mădălina Jianu (București)
Locul II – Amelia Sava (București)
Locul III – Ioana Corina Giurgică (Câmpina)

Categoria traseu scurt – masculin 40-49 ani
Locul I – Silviu Bercea (Aiud, Catena Racing Team)
Locul II – Mircea Harapu (Dumbrăvița, CS Gratzu)
Locul III – Mihail Alexandru Nabargeac (Călărași, Călărași Cycling Team)

Categoria traseu scurt – feminin 40-49 ani
Locul I – Diana Șerban (București)
Locul II – Maria Roxana Feraru (Cosminele)
Locul III – Roxana Nicolaescu (București)

Categoria traseu scurt – masculin 50+ ani
Locul I – Laurențiu Tănasă (Tulcea, Bike Rehab Racing Team)
Locul II – Silviu Manole (Brașov)
Locul III – Mugur Păun (Câmpina)

Categoria traseu scurt – feminin 50+ ani
Locul I – Cristina Dobre Calman (București, Coseli)

Categoria Juniori Elite
Locul I – Denis Piciu (Câmpina, Petrolul Ploiești)

Categoria Juniori masculin
Locul I – Bogdan Gabriel Cornățeanu (Câmpulung Muscel, CS Gratzu)
Locul II – Andrei Rareș Christescu (Câmpina)
Locul III - Ștefan Denis Dobre (Câmpina)

Categoria Cadeți masculin
Locul I – Marius Staicu (Zărnești, Giotti Victoria Savorya)
Locul II – Teodor Mihail Giurgică (Câmpina)
Locul III – Alexandru Crețu (Poiana Câmpina)

Categoria Cadeți feminin
Locul I – Daria Duca (Câmpina, Dinamo BikeXpert Superbet)
Locul II – Anisia Mantu (Telega)

Categoria copii 5-6 ani masculin
Locul I – Sebastian Andrei Todosiuc (Câmpina)
Locul II – Radu Posea (București)
Locul III – Filip Son (Curtea de Argeș, Bikexpert Racing Team)

Categoria copii 5-6 ani feminin
Locul I - Ilinca Badea (Ploiești)
Locul II – Lidia Nicolaescu (București)
Locul III – Mădălina Voluță (Popești Leordeni)

Categoria copii 7-8 ani masculin
Locul I – Tudor Vlad (București, MTB Academy)
Locul II – Andrei Ianis Cioacă (Brașov, Torpedo Zărnești)
Locul III – Patrick Nechifor Alupei (București, MTB Academy)

Categoria copii 7-8 ani feminin
Locul I – Zaira Vintilă (București, MTB Academy)
Locul II – Diana Anorocioaei (București, ACS MTB Academy)
Locul III – Cristina Maria Sprânceană (București, MTB Academy)

Categoria copii 9-10 ani masculin
Locul I – Alex Boncilă (București, MTB Academy)
Locul II – Adrian Nechifor (București, ACS MTB Academy)
Locul III – Rareș Pop (București, ACS MTB Academy)

Categoria copii 9-10 ani feminin
Locul I – Daria Iris Giurgică (Câmpina)
Locul II – Raluca Aanei (București, ACS MTB Academy)
Locul III – Maria Burgard (București, XTR Mini)

Categoria copii 11-12 ani masculin
Locul I – Luca Bodareu (București, Călărași Cycling Team)
Locul II – Cristian Voluță (București, Scott Giegier Team)
Locul III - Ștefan Tanasie (București, Evergreen Biking Team)

Categoria copii 11-12 ani feminin
Locul I – Silvia Posea (București, MTB Academy)
Locul II – Diana Pospai (Ploiești, Ploiești Cycling)
Locul III – Patricia Vintilă (București, MTB Academy)

Categoria copii 13-14 ani masculin
Locul I – Alexandru Răzvan Surugiu (București, CS Olimpia București)
Locul II – Mateo Armanaschi (Măcin)
Locul III – Alexandru Andrei Ilie (București, MTB Academy)

Categoria copii 13-14 ani feminin
Locul I – Dimitria Mantu (București)

Citiți și: Peste 400 de concurenți la concursul de ciclism Câmpina Open MTB – Race for Autism 2019

2844 vizualizari
1

Comentarii

Campurile marcate cu * sunt obligatorii
  • Anca 02.09.2019 12:09 Clasamentul la categoriile 7-8 ani si 9-10 ani feminin este eronat. Puteti verifica urmarind timpul total din aplicatia de cronometrare - a fost o eroare acolo, cel mai probabil domnisoarele care apar pe locul 1 (cu timpi de cateva ore bune, lol) au trecut dupa concurs cu cip-ul prin zona de finish si au fost re-cronometrate (initial, imediat dupa concurs timpii afisati erau ok). Clasamentul real este: Categoria copii 7-8 ani feminin Locul I – Diana Anorocioaei (București, ACS MTB Academy) Locul II – Zaira Vintilă (București, MTB Academy) Locul III – Cristina Maria Sprânceană (București, MTB Academy) Categoria copii 9-10 ani feminin Locul I – Raluca Aanei (București, ACS MTB Academy) Locul II – Daria Iris Giurgică (Câmpina) Locul III – Maria Burgard (București, XTR Mini)

Eveniment

2036 vizualizari
22 ian. 2020 10:38

Câmpinenii sunt invitați să se prindă în Hora Unirii, pe 24 Ianuarie 2020, alături de ansamblurile folclorice din municipiu

La 24 Ianuarie 2020 se împlinesc 161 de ani de la Unirea Principatelor Române sub domnia lui Alexandru Ioan Cuza. "Mica Unire" de la 1859 este considerată primul pas important pe calea înfăptuirii statului național unitar român. Primăria și Consiliul Local Câmpina vă invită vineri, la ora 12.00, în Parcul Regele Mihai I, pentru a dansa cu toții Hora Unirii.

3870 vizualizari
20 ian. 2020 09:14

Două cărți-document, pentru minte și suflet, lansate la Câmpina, la cea de-a 24-a Serată Culturală Elstar

A 24-a Serată Culturală de la Librăria Elstar din Câmpina, care a avut loc vineri, 17 ianuarie 2020, a adus o dublă lansare de carte. Două volume care scot în evidență omul, care reînvie ideea de umanitate, după cum afirma profesorul Christian Crăciun în fața publicului numeros prezent la eveniment. "Câmpina pe vremea bunicilor noștri", a lui Daniel Alin Ciupală și "Din mărturiile unor contemporani la făurirea României Mari", de Codruț Constantinescu, sunt două cărți de suflet, între ale căror coperte descoperim povești adevărate despre oameni poate necunoscuți nouă, dar remarcabili la timpul lor.

Alte stiri recente

1228 vizualizari
24 ian. 2020 09:46

Membri ai Asociației ”Cultul Eroilor” au sărbătorit Ziua Unirii în mijlocul elevilor de la Școala Centrală

Unirea Principatelor Române, act istoric înfăptuit la 24 Ianuarie 1859, a fost sărbătorită la Câmpina de membri ai Asociației "Cultul Eroilor - Regina Maria" împreună cu elevi de la Liceul Tehnologic "Constantin Istrati" și de la Școala Gimnazială Centrală. Acțiunile organizate în cinstea Micii Uniri - care a reprezentat primul pas pe calea înfăptuirii statului național unitar român - au avut loc joi, 23 ianuarie 2020. Președintele Filialei Câmpina a Asociației ”Cultul Eroilor - Regina Maria” - col(r) Marian Dulă și lt.col.(r) Gheorghe Nedelcu au mers în cele două instituții de învățământ pentru a le vorbi copiilor despre semnificația unirii de la 24 ianuarie 1859.

2425 vizualizari
24 ian. 2020 08:44

S-a întâmplat în Câmpina, de-a lungul timpului, la data de 24 ianuarie

Pentru anul 2020, CâmpinaTV.ro v-a pregătit un nou serial - o prezentare a evenimentelor care au avut loc în Câmpina de-a lungul timpului, în fiecare zi a anului. O altfel de prezentare a istoriei localității. Nu avem pretenția că vom reuși să "prindem" toate evenimentele în acest demers strict jurnalistic, este imposibil acest lucru, totuși vom încerca să vă aducem în atenție informații interesante despre oameni și fapte din Câmpina noastră dragă.