Câștigătorii Câmpina Open MTB 2019 pentru fiecare categorie a competiției

Eveniment (Categoria articolului)

A VIII-a ediție a competiției cicliste Câmpina Open MTB - Race for Autism, desfășurată pe 1 septembrie, a fost un succes. Peste 400 de cicliști profesioniști și amatori s-au înscris la startul ediției din acest an, iar atmosfera pe platoul Muscel a fost extraordinară, ca de fiecare dată. Fondurile strânse din taxa de înscriere vor fi folosite în beneficiul copiilor cu autism. Vă reamintim, Câmpina Open MTB - Race for Autism este un eveniment sportiv organizat de Fundația Romanian Angel Appeal și Asociația Glasul Autismului cu sprijinul mai multor parteneri și sponsori. Pentru noi, CâmpinaTV.ro, a fost o bucurie să fim și în acest an parteneri media ai evenimentului.

Categoria Elite
Locul I – Andrei Cojanu (Ploiești, UVT Devron West Cycling Team)

Categoria Master masculin
Locul I – Ciprian Roșca (București, BikeXpert)
Locul II – Nicușor Panaitescu (Ploiești, CS Conpet Ploiești)
Locul III – Ciprian Buda (București, CS Gratzu)

Categoria Master feminin
Locul I – Cecilia Dâlvaru (București, Scott Faresim Team)

Categoria adulți traseu lung - masculin 18-29 ani
Locul I – Ciprian Comișan (Tulcea, BikeXpert Racing Team)
Locul II –George Ciprian Oniță (Ploiești, Outdoor&Bike)
Locul III – Alexandru Grozea (Brașov, Outdoor&Bike)

Categoria adulți traseu lung - feminin 18-29 ani
Locul I – Alexandra Cristina Goia (București)
Locul II – Ana Maria Gliga (Galați)

Categoria adulți traseu lung - masculin 30-39 ani
Locul I – Cătălin Maxim (București, Maxim)
Locul II – Mihai Răzvan Puiu (Ploiești, Emmendue)
Locul III – Daniel Bogdan Parcata (București)

Categoria adulți traseu lung - feminin 30-39 ani
Locul I – Monica Mănicuță (București, BikeXpert Racing Team)
Locul II – Andreea Brustan (București)
Locul III – Luiza Loloiu (Măneciu)

Categoria adulți traseu lung - masculin 40-49 ani
Locul I – Cătălin Nițu (Pucioasa)
Locul II – Valentin Drobczyk (București, Roata Way)
Locul III – Ghenadie Nipomici (Voluntari, Roata Way)

Categoria adulți traseu lung - feminin 40-49 ani
Locul I – Delia Vîlvoi (București, Sandybell)

Categoria adulți traseu lung - masculin 50+
Locul I – Esben Rod (Tulcea, Euxin)
Locul II – Cătălin Ursachi (București)
Locul III – Costel Rusa (Ocnița, MTB Ocnița)

Categoria traseu scurt – masculin 18-29 ani
Locul I – Vasile Donos (Câmpina)
Locul II – Marius Dragnea (Dărmănești)
Locul III – Emanuel Dragnea (Dărmănești)

Categoria traseu scurt – feminin 18-29 ani
Locul I – Raluca Andronic (București)

Categoria traseu scurt – masculin 30-39 ani
Locul I – Gabriel Daițoiu (Ploiești, Emmedue)
Locul II – George Daniel Brînzescu (Câmpina)
Locul III – Alexandru Micescu (Călărași, Călărași Cycling Team)

Categoria traseu scurt – feminin 30-39 ani
Locul I – Mădălina Jianu (București)
Locul II – Amelia Sava (București)
Locul III – Ioana Corina Giurgică (Câmpina)

Categoria traseu scurt – masculin 40-49 ani
Locul I – Silviu Bercea (Aiud, Catena Racing Team)
Locul II – Mircea Harapu (Dumbrăvița, CS Gratzu)
Locul III – Mihail Alexandru Nabargeac (Călărași, Călărași Cycling Team)

Categoria traseu scurt – feminin 40-49 ani
Locul I – Diana Șerban (București)
Locul II – Maria Roxana Feraru (Cosminele)
Locul III – Roxana Nicolaescu (București)

Categoria traseu scurt – masculin 50+ ani
Locul I – Laurențiu Tănasă (Tulcea, Bike Rehab Racing Team)
Locul II – Silviu Manole (Brașov)
Locul III – Mugur Păun (Câmpina)

Categoria traseu scurt – feminin 50+ ani
Locul I – Cristina Dobre Calman (București, Coseli)

Categoria Juniori Elite
Locul I – Denis Piciu (Câmpina, Petrolul Ploiești)

Categoria Juniori masculin
Locul I – Bogdan Gabriel Cornățeanu (Câmpulung Muscel, CS Gratzu)
Locul II – Andrei Rareș Christescu (Câmpina)
Locul III - Ștefan Denis Dobre (Câmpina)

Categoria Cadeți masculin
Locul I – Marius Staicu (Zărnești, Giotti Victoria Savorya)
Locul II – Teodor Mihail Giurgică (Câmpina)
Locul III – Alexandru Crețu (Poiana Câmpina)

Categoria Cadeți feminin
Locul I – Daria Duca (Câmpina, Dinamo BikeXpert Superbet)
Locul II – Anisia Mantu (Telega)

Categoria copii 5-6 ani masculin
Locul I – Sebastian Andrei Todosiuc (Câmpina)
Locul II – Radu Posea (București)
Locul III – Filip Son (Curtea de Argeș, Bikexpert Racing Team)

Categoria copii 5-6 ani feminin
Locul I - Ilinca Badea (Ploiești)
Locul II – Lidia Nicolaescu (București)
Locul III – Mădălina Voluță (Popești Leordeni)

Categoria copii 7-8 ani masculin
Locul I – Tudor Vlad (București, MTB Academy)
Locul II – Andrei Ianis Cioacă (Brașov, Torpedo Zărnești)
Locul III – Patrick Nechifor Alupei (București, MTB Academy)

Categoria copii 7-8 ani feminin
Locul I – Zaira Vintilă (București, MTB Academy)
Locul II – Diana Anorocioaei (București, ACS MTB Academy)
Locul III – Cristina Maria Sprânceană (București, MTB Academy)

Categoria copii 9-10 ani masculin
Locul I – Alex Boncilă (București, MTB Academy)
Locul II – Adrian Nechifor (București, ACS MTB Academy)
Locul III – Rareș Pop (București, ACS MTB Academy)

Categoria copii 9-10 ani feminin
Locul I – Daria Iris Giurgică (Câmpina)
Locul II – Raluca Aanei (București, ACS MTB Academy)
Locul III – Maria Burgard (București, XTR Mini)

Categoria copii 11-12 ani masculin
Locul I – Luca Bodareu (București, Călărași Cycling Team)
Locul II – Cristian Voluță (București, Scott Giegier Team)
Locul III - Ștefan Tanasie (București, Evergreen Biking Team)

Categoria copii 11-12 ani feminin
Locul I – Silvia Posea (București, MTB Academy)
Locul II – Diana Pospai (Ploiești, Ploiești Cycling)
Locul III – Patricia Vintilă (București, MTB Academy)

Categoria copii 13-14 ani masculin
Locul I – Alexandru Răzvan Surugiu (București, CS Olimpia București)
Locul II – Mateo Armanaschi (Măcin)
Locul III – Alexandru Andrei Ilie (București, MTB Academy)

Categoria copii 13-14 ani feminin
Locul I – Dimitria Mantu (București)

Citiți și: Peste 400 de concurenți la concursul de ciclism Câmpina Open MTB – Race for Autism 2019

2441 vizualizari
1

Comentarii

Campurile marcate cu * sunt obligatorii
  • Anca 02.09.2019 12:09 Clasamentul la categoriile 7-8 ani si 9-10 ani feminin este eronat. Puteti verifica urmarind timpul total din aplicatia de cronometrare - a fost o eroare acolo, cel mai probabil domnisoarele care apar pe locul 1 (cu timpi de cateva ore bune, lol) au trecut dupa concurs cu cip-ul prin zona de finish si au fost re-cronometrate (initial, imediat dupa concurs timpii afisati erau ok). Clasamentul real este: Categoria copii 7-8 ani feminin Locul I – Diana Anorocioaei (București, ACS MTB Academy) Locul II – Zaira Vintilă (București, MTB Academy) Locul III – Cristina Maria Sprânceană (București, MTB Academy) Categoria copii 9-10 ani feminin Locul I – Raluca Aanei (București, ACS MTB Academy) Locul II – Daria Iris Giurgică (Câmpina) Locul III – Maria Burgard (București, XTR Mini)

Eveniment

2201 vizualizari
17 sept. 2019 12:24

Big Band Jazz Society al Filarmonicii din Ploiești va concerta la Câmpina în cadrul Festivalului "Serbările Toamnei" 2019

Concert de excepție duminică, 22 septembrie 2019, în Parcul Regele Mihai I din municipiul Câmpina (fostul parc de la soldat). Big Band Jazz Society, formație a Filarmonicii "Paul Constantinescu" din Ploiești, va cânta pe esplanada din parc, de la ora 18.00, evenimentul fiind inclus în programul celei de-a XII-a ediții a Festivalului "Serbările Toamnei".

7009 vizualizari
16 sept. 2019 09:21

Programul complet al Festivalului "Serbările Toamnei" Câmpina 2019

Cea de-a XII-a ediție a Festivalului "Serbările Toamnei" va avea loc în week-end-ul următor (21-22 septembrie), în centrul municipiului, în zona Notariatelor (intersecția Bulevardului Carol I cu Strada 1 Decembrie 1918). Deschiderea oficială a manifestării este programată pentru sâmbătă la ora 11.00, când va avea loc tradiționala paradă din zona Policlinicii Municipale, până la scenă. Vă prezentăm în continuare programul complet al evenimentului organizat de Primărie, Consiliul Local și Casa Tineretului.

Alte stiri recente

596 vizualizari
19 sept. 2019 18:47

Mai mult de jumătate dintre unitățile de învățământ din Prahova nu au paza asigurată

În județul Prahova există 630 unități de învățământ public: 62 licee, 260 școli gimnaziale și 308 grădinițe. Doar 48,4% din acestea au paza asigurată fie cu paznici angajați individual, fie cu societăți de protecție și pază. Dintre unitățile de învățământ la care există pază, 58,4% sunt în mediul urban, iar 31,6% sunt în mediul rural. Aceste informații au fost prezentate astăzi, la ședința Colegiului Prefectural al Județului Prahova, de către conducerea Inspectoratului Județean de Poliție.

2099 vizualizari
19 sept. 2019 16:31

Locuitorii din Melicești – Telega, permanent în alertă din cauza urșilor care le intră în gospodării și le ucid animalele

Locuitorii din satul Melicești, comuna Telega, sunt în stare de alertă maximă, după ce urșii le-au intrat în gospodării și le-au mâncat oile. Oamenii sunt speriați, mai ales că mulți dintre ei au copii care pleacă și vin de la școală, existând riscul ca urșii să le apară oricând în față.