Vineri seară, de la ora 17.00, în mai multe zone din Câmpina nu este energie electrică.
Pe harta furnizorului de energie electrică apare doar Strada Maramureș afectată, dar mai mulți cititori ne-au reclamat că sunt și alte zone din oraș cu probleme în alimentarea cu energie electrică. Astfel, probleme sunt și pe străzile Orizontului, Sălaj și altele din aceeași zonă.
Dincolo de disconfortul creat de absența energiei electrice, oamenii mai reclamă și altceva: ”Nu știu ce avarie au cei de la Electrica, dacă se joacă cineva cu nervii noștri sau pur și simplu sunt într-o anumită stare, dar nu se poate ca în ultima oră să vină și să se ia curentul de zece ori. Ne strică toate aparatele electrocasnice, centralele. Chiar vor să ne prăjească toate aparatele?! Nu avem curent, afară este destul de frig, căldură nu avem... La facturi umflă de nu se poate, iar acum efectiv își bat joc de noi”, ne-a scris un cititor din zona afectată de avarie.
Citește cele mai noi știri locale publicate pe CâmpinaTV.ro! Te invităm să devii membru al grupului nostru de Facebook - CâmpinaTV și grupului de Whatsapp (mesaj la 0733.388.425).
Fii parte a comunității CâmpinaTV.ro!
În cursul zilei de luni, 13 octombrie 2025, o veste tristă pentru cei care l-au cunoscut - a încetat din viață Andrei Hortopan, fostul director al societății Petroutilaj Poiana Câmpina.
Polițiștii Serviciului Rutier, în colaborare cu reprezentanți ai Inspectoratului de Stat pentru Controlul în Transportul Rutier (ISCTR) Prahova, desfășoară o acțiune pe drumurile naționale DN1 E60 (Nistorești), DN1B E577 (Chițorani) și DN1A (Gura Vitioarei).
Pompierii militari au intervenit, în urmă cu puțin timp, pentru localizarea și lichidarea unui incendiu produs la o locuință din municipiul Câmpina, pe Strada Maramureș.
Mai mulți cititori CâmpinaTV.ro ne-au semnalat situația pasarelei pietonale de la Bănești, care este închisă de la începutul acestui an. Oamenii trebuie să traverseze DN1, expunându-se de fiecare dată unui risc major.