Un accident rutier a avut loc marți dimineață pe DN1, în zona localității Păulești, între Câmpina și Ploiești.
Potrivit primelor informații furnizate de purtătorul de cuvânt al Inspectoratului Județean de Poliție Prahova, din primele verificări de la fața locului a reieșit faptul că o femeie de 61 ani, care conducea un autoturism, ar fi intrat în coliziune cu un alt autoturism condus de către un bărbat de 34 ani. În urma producerii accidentului a rezultat vătămarea corporală a unui bărbat de 45 ani, pasager într-unul dintre autoturismele implicate. Acesta a fost transportat la spital pentru acordarea îngrijirilor medicale de specialitate.
Conducătorii auto a fost testați aparatul etilotest, rezultatul fiind negativ. Traficul rutier este dirijat de către polițiștii rutieri. În cauză, cercetările sunt continuate de polițiști în vederea stabilirii tuturor împrejurărilor în care s-a produs accidentul rutier, a mai menționat sursa citată.

Miercuri dimineață, înainte de răsăritul soarelui, la o casă de pe Strada Tulburii, din centrul comunei Poiana Câmpina, a izbucnit un incendiu.

În cursul zilei de marți, 23 decembrie, polițiștii rutieri din cadrul Inspectoratului de Poliție Județean Prahova au desfășurat o acțiune de amploare pe Drumul Național 1 (E60), în colaborare cu polițiștii rutieri ai Inspectoratelor de Poliție Județene Ilfov și Brașov.

În cursul zilei de miercuri, 24 decembrie, meteorologii anunță primele ninsori în zona Câmpina.

Polițiștii Serviciului Rutier, împreună cu polițiști din cadrul Serviciului Arme, Explozivi și Substanțe Periculoase, Serviciului de Investigare a Criminalității Economice, precum și cu reprezentanți ai Inspectoratului General pentru Imigrări, au desfășurat luni, 22 decembrie, o acțiune amplă pentru verificarea transporturilor rutiere pentru identificarea și sancționarea transportului neautorizat de produse din carne, tutun și materiale pirotehnice, în conformitate cu prevederile legislației în vigoare.