De fiecare dată când plouă torențial, canalizarea de pe Calea Dacia, din dreptul benzinăriei de la ieșirea din municipiu, refulează și inundă strada. Așa s-a întâmplat și în această dimineață. Pentru a preveni orice posibil incident rutier, circulați cu atenție în zona respectivă!
Vă reamintim că, din cauza vitezei și a cantității mari de apă de pe carosabil, în urmă cu două săptămâni un autoturism s-a răsturnat în șanțul de pe marginea drumului. Canalizarea se află în mijlocul carosabilului, capacul a sărit într-o parte, gaura din asfalt fiind semnalizată cu un mic panou și mai multe crengi de copac.

Un incendiu de vegetație uscată a fost semnalat în cursul nopții trecute, în jurul orei 00.30, printr-un apel la numărul unic de urgență 112, pe raza localității Fulga.

Două picturi semnate de Nicolae Grigorescu sunt scoase la licitație de prestigioasa Casă de licitații Artmark.

La ședința Consiliului Local de la finalul lunii noiembrie a anului trecut s-a aprobat scoaterea din funcțiune și valorificarea prin licitație a autoturismului Opel Insignia, aparținând Primăriei Câmpina.

Compania Națională de Investiții a anunțat că valoarea proiectului de modernizare a DJ 102I, drum gândit ca viitoare alternativă la DN1, Valea Doftanei - Săcele, a crescut la 333,12 milioane lei. O creștere cu mai mult de 19,8 milioane lei față de prețul inițial.